406 2 pikeurs, 120 warrant-officers, 436 onderofficieren, 37 hoornblazers, 2540 korporaals, ambachtslieden en soldaten; zijnde 230 officieren en 3133 minderen met 1294 paarden. De barrack section telt 234 minderen, uitsluitend onderofficieren. Aan tractementen en soldijen is voor dat personeel uitgetrokken een bedrag van f 2073600. In gewone omstandigheden bevinden zich de treincompagnieën in Engeland en zijn in het geheel 284 officieren en minderen van den trein in de Koloniën gedetacheerd, waarvan 32 in Zuid-Afrika; onder dezen één majoor en één kapitein, respectievelijk met den titel van Commissary en Deputy commissary. Het Eno-elsch-Indisch leger heeft een afzonderlijken trein, welks organisatie0in allen deele afwijkt van die van het Engelsche leger; duur is die organisatie wel, maar ook uitstekend (zie hieromtrent mijn opstel in de N°s. 5, 6 en 7, van den jaargang 1890 van dit tijdschrift). Het denkbeeld is wel eens geopperd om, ook met het oog op de meer normale gevallen van kleine overzeesche expeditiën naar de Koloniën en elders, reeds in vredestijd in Engeland een trein be staande uit draagdieren op de been te houden, maar men heeft dat denkbeeld laten varen, omdat van het gebruik van een derge- 1 yken trein, in een land met uitmuntende voor voertuigen bruikbare wegen in alle richtingen, nimmer sprake kan zijn en omdat hetgeen men in die richting zou kunnen doen, in vergelijking met de wer kelijke behoefte, zoo gering zou moeten zijn, dat die voorbereiding uiterst weinig te beteekenen zou hebben. De bestaande trein is dan ook georganiseerd en uitgerust met het oog op het vervoer per as. Bij het uitbreken van een oorlog, waarin men zich ook van andere vervoermiddelen moet bedienen, is men dus verplicht zich van die vervoermiddelen elders te voorzien, en dat wel op zoodanige schaal, dat de daarvoor noodige operatiën niet de minst belangrijke van een dergelijken krijg vormen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 421