415 en voorraden, 2 wagens; dus16 wagens drie dagen vivres1 staf en geneeskundige dienst1 kookgereedschap1 reserve munitie1 Staf der colonne1 Artillerie totaal2 Geneeskundige dienst, bagage, instrumenten, geneeskundige behoeften, draagbaren en veldhospitaal2 Genievoorraden 4500 kgr3 v reserve2 Totaal 30 wagens. Al deze wagens moeten worden aangekocht. Ten slotte geeft de commissie in overweging voor den trein van de bereden troepen uitsluitend muildieren te bezigen. Na de ontvangst van dit rapport droeg de opperbevelhebber den intendant op, dadelijk een onderzoek in te stellen naar de hoeveel heid transportmiddelen, die in korten tijd in Natal, den Oranje Vrij staat en de Transvaal zou kunnen worden aangekocht en de 4e (latei- linker) colonne zoo spoedig mogelijk van den benoodigden trein te voorzien, dewijl deze daaraan het meest behoefte had. Verder gelastte hij onmiddellijk een geregelden transportdienst door middel van aangekochte vervoermiddelen te organiseeren tusschen Durban en Pietermaritzburg, daarbij rekenende op een reis van vier dagen, ten einde in verband met den uitslag van die proef later te kunnen overgaan tot het verder organiseeren van dien dienst naar het door de commissie aangegeven denkbeeld. Den 14en September gaf de opperbevelhebber aan den chef van het materieel bij het M. v. O. in Engeland kennis van den stand vaD zaken in het volgend schrijven: Het organiseeren van den treindienst voor de troepenmacht onder mijne bevelen heeft mij reeds geruimen tijd ernstig bezig gehouden. Uit de aangeboden stukken moge blijken, dat de zaak met buitengewone raoeielijk- heden gepaard gaat. Als verder en duidelijk sprekend bewijs van de

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 430