473 neraal, Commandant van het Leger, aan wien hij alle rapporten, berichten en stukken rechtstreeks moest indienen. Tot de militaire administratiën werden gerekend traktementen, soldijen en indemniteiten, kleeding, kazerneering, veldequipagiën en kampementseffecten, groot equipement, harnachement, vivres en licht, transporten van troepen en goederen, hospitalen, verpleging van gevangenen in de provoosten en van de gecondemneerden, voe ding en onderhoud der krijgsgevangenen, remonte, inspectie van de kassen en verantwoordingen aller comptabele ambtenaren; de comptabiliteit aller takken der militaire administratie, eindelijk de verantwoording der sommen bij de algemeene staatsbegrooting aan het departement van oorlog ingewilligd en verder met één woord, wat tot de armee behoorde en van de administratie van het materieel der artillerie en genie en van den geneeskundigen dienst onderscheiden was. Aan den inspecteur en chef waren toegevoegd de officieren, hospi- taalmeesters, magazijnmeesters en verdere geëmployeerden, al welke personen direct aan hem ondergeschikt en verantwoordelijk waren. Hij kon zich op reis begeven telkens wanneer het belang van den dienst hem zulks dienstig deed voorkomen. Hij was aansprakelijk voor alle malversatiën en abuizen in de administratie, welke door hem voorkomen hadden kunnen worden, met recht evenwel die op de schuldige ondergeschikten te verhalen. De raden van administratie der korpsen of garnizoenen en admi nistrateurs van detachementen waren voor zooveel hun administratie betreft aan hem ondergeschikt en verantwoordelijk. Hij was belast met de ordonnanceering en regularisatie van alle betalingen, ontvangsten en uitgaven, innamen en verstrekkingen het militair departement betreffende en beschikte over alle kassen in Ned. Indië. Hij was gerechtigd autorisatie te verleeuen tot afschrijving, ver- nietiging of verkoop van afgekeurde kleeding, wapening en groot equipement bij de korpsen in gebruik of in voorraad, klein equipe- ment, harnachement, fournituren, kazerne- en hospitaalgoederen, keuken- en stalgereedschappen enz. alsmede tot afmaking of dooding van paarden en lastdieren. Ook kon hij autorisatie geven tot be taling van rekeningen van gering bedrag, zoomede die van meer aan-

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 488