486 Opmerking verdient het, dat in Rusland onder degenen, die in de termen vielen om te loten, 4972 Joden op het appel mankeerden. De Fransche manoeuvres op de Oostelijke grenzen. Het bekende Parijsche dagblad „Le Temps'1stelt zijn lezers in staat, om de van 3 18 September van dit jaar nabij Brienne gehou den groote manoeuvres van het begin tot het einde te volgen. Jn een extra-bijvoegsel geeft het blad in de eerste plaats een duidelijke schets van het manoeuvreerterrein op een schaal van 1160000, terwijl voorts de veronderstellingen van de beide partijen uitvoerig worden vermeld. Daarna wordt de sterkte van aanvaller en verdediger medegedeeld en worden de staven, de commandanten van de divisiën en de brigades genoemd, terwijl van alle generaals en kolonels een staat van dienst wordt bijgevoegd, met behulp waarvan kan worden nagegaan, wie reeds in vroeger tijden te velde hunne sporen hebben verdiend en welke onderscheidingen hun daarvoor zijn te beurt gevallen. Kortom het geheel is bijzonder volledig en zal den lezers van vle Tempsin staat stellen, om met de nadere berichten in de hand, het geheele verloop van deze bij uitstek belangrijke oefening te kun nen volgen. CORRESPONDENTIE. Kapitein P. A. van der Muelen te Leeuwarden. Uw brief van 13 Augustus 1891 in goede orde ontvangen en van den inhoud te bestemder plaatse kennis gegeven. Hartelijk dank voor Uwe in deze aangelegenheid betoonde belang stelling. V. G. In vriendelijken dank uw schrijven van 17 September met de daarbij behoorende bijlage ontvangen. De volgende maand erlangt uw opstel een plaats. Erkentelijk voor de in het slot van uwen brief gedane toezegging. Wil die s. v. p. niet vergeten. Siegfried. Tot dusverre vier bijdragen ontvangenwil nu, in

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 501