IN MEMORIAM. Op den 5en November jl. overleed te Weltevreden in den ouderdom van bijna 57 jaren de generaal-majoor der artillerie George August Deibel. Den 12en November 1834 te Leeuwarden geboren, trad hij op den 4en September 1852 als Cadet voor het wapen der artillerie in Oost-Indië bij de Koninklijke Militaire Academie in dienst, om bij Zr. Ms. besluit van 3 Juli 1856, no. 63, tot 2en luitenant te worden benoemd. Na successievelijk alle rangen doorloopen te hebben en bijna voort durend werkzaam te zijn geweest in verschillende speciale betrek kingen, werd hij bij Kon. besluit van 23 Nov. 1889, no. 34, tot generaal-majoor bij zijn wapen bevorderd, in welken rang hij onver poosd eu met de meeste toewijding tot aan zijn dood bleef doordienen. De overledene was versierd met het Eereteeken voor belangrijke krijgsbedrijven met gesp Boni 1859 en met het onderscheidingsteeken voor langdurigen Nederlaudschen dienst als officier, terwijl hem bij Kon. besluit van 6 Februari 1891, no. 51, de welverdiende onder scheiding van eene benoeming tot Ridder der Orde van den Neder laudschen Leeuw te beurt viel. Yoorts werd hem in den rang van kapitein en als Inspecteur der draagbare wapens, bij besluit van den 10on Augustus 1873, no. 38, de tevredenheid van Zijne Excellentie den Gouverneur-Generaal betuigd voor zijn loffelijk gedrag bij gelegenheid van de ontploffing op den 3en April 1873 in het Laboratorium te Weltevreden en was hij tot zijn verscheiden een ijverig en bekwaam lid der Directie van het Militair Weduwen- en Weezenfonds in Ned.-Indië. Heeft het Leger in 't algemeen een groot verlies geleden door het afsterven van dezen bekwamen Opperofficier, vooral voor de artillerie is zijn heengaan een zware slag. Dl. II, 1891.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 504