514 5 1° luitenants-kwartiermeesters, 4 2° luitenants met bepaling, dat de kapiteins bij voorkeur zouden geplaatst worden bij het algemeen depot en bij de garnizoenen te Semarang en Soe- rabaja. Behouden bleven echter de betaalmeesters dat waren officieren dan wel, die niet beschikbaar zijnde, geschikt'e onderofficieren der korpsen, die hun dienst naar behooren waarnemende, zelfs tot plaat sing als kwartiermeester in aanmerking konden komen. Zoolang zij als betaalmeesters fungeerden bleven zij echter op het punt van bevordering, formatie, uniform enz. behooren tot hun wapen. De inspecteurs en kwartiermeesters werden beschouwd één korps uit te maken en de laatsten bij het korps of garnizoen, waarbij zij dienst verrichtten, als te zijn gedetacheerd. Aan den inspecteur en chef was de bevoegdheid toegekend om steeds de meest geschikte officieren bij de militaire administratie te trekken, terwijl de kwartiermeester, die aan de eischen voor inspec teur te stellen niet kon voldoen, slechts als kwartiermeester bevor dering kon maken. Indien een kwartiermeester niet voldeed of zich slecht gedroeg kon de inspecteur en chef maatregelen voor zijn ver wijdering voorstellen. Overigens was bepaald: dat de adjunct-inspecteurs le klasse bij voorkeur zouden genomen worden uit de kapiteins-kwartiermeesters; de kapiteins-kwartiermeesters uit de adjunct onder-inspecteurs der 2® klasse of de le luitenants-kwartiermeesters; de adjunct onder-inspecteurs 2° kl. uit de 1® luitenants-kwartier meesters de 1® luitenants-kwartiermeesters uit de adjunct onder-inspecteurs 3e klasse of 2® luitenants-kwartiermeesters en de adjunct onder-inspec teurs 3® klasse uit de 2® luitenants-kwartiermeesters. In verband met de afscheiding der kwartiermeesters werd bepaald, dat de kwartiermeesters voortaan zouden dragen de uniform, vastge steld bij het besluit van Zijue Koninklijke Hoogheid den Souvereinen Yorst dd 9 Januari 1815, met dat onderscheid, dat zij zilveren epau letten en witte knoopen zouden dragen in stede van gouden epau letten en vergulde knoopen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 529