524 Ia afwijking van het tot dusver aangenomen beginsel was deze algemeene dienstehef echter van gevoelen, dat de officieren bij de hospitalen en magazijnen met de kwartiermeesters en intendanten één korps behoorden uit te maken. Yoor de hospitalen stelde hij daarom voor: 1 majoor 2 kapiteins 6 le luitenants 12 2e idem 10 adj. ond. officier 25 sergeant-majoors. Intusschen had de invoering der comptabiliteitswet (Stbld. 1864 N°. 106) den arbeid der militaire administratie belangrijk vermeer derd en uitbreiding van personeel dringend noodzakelijk gemaakt 1). De Commandant van het Leger wilde echter geen partieele wij zigingen in de organisatie van het dienstvak der militaire administratie aan de Regeering voorstellen, waarom de Iloofd-Intendant bij missive dd. 31 October 1866 N°. 1 een volledig voorstel indiende. Daarin wordt o. a. aangegeven: dat de intendance zal bestaan uit hoofdofficieren en kapiteins; dat de daarbij geplaatste 1° en 2° luitenants-kwartiermeesters zullen worden beschouwd als gedetacheerd dat de intendanten worden afgescheiden van de overige officieren der mil. administratie, doch overigens met dezen één dienst zullen uitmaken; dat de militaire ambtenaren bij de hospitalen en magazijnen zullen worden vervangen door officieren dat het officierspersoneel zal worden uitgebreid met: o. 5 onder-intendanten 2e klasse. 17 le luitenants gedetacheerde 3 2e id. kwartiermeesters. b. 1 kapitein-kwartiermeester, 1). Bij Gouv. besl. dd. 27 Maart 1867 N°. 31. werd een commissie tot herziening- van het administratie-reglement in het leven geroepen, bestaande uit een kapitein en een luitenant van het dienstvak der mil. administratie. In 1886 (Alg. Order N°. 32) werd deze commissie in de formatie van het hoofdbu reau der mil'taire administratie opgenomen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 539