525 11 le luitenants-kwartiermeesters 13 2e id. id. en verminderd met 21 adjudanten-onderofficier-kwartiermeesters dat voor de algemeene en afdeelings-magazijnen zullen worden toegestaan 1 majoor 4 le luitenants en 1 2° id. en voor de hospitalen: 1 majoor 2 kapiteins 6 le luitenants 12 2e id. 10 adj. ond. off. kwartiermeesters 25 sergeant-majoors. Tevens achtte de Hoofd-Intendant de in dienst stelling van conducteurs bij de kleedingmagazijnen noodzakelijk. De hoofdpunten van wijziging in de organisatie voorgesteld waren dus: A. afschaffing der adjunct- en adspirant-intendanten, B. vereeniging tot één dienst van de kwartiermeesters en van de officieren bij den hospitaal- en magazijnsdienst. C. in het leven roepen van twee hoofdofficiers-betrekkingen buiten de intendance; D. invoering van conducteurs in de kleedingmagazijnen; E. invoering eener andere regeling betreffende de administratieve eenheden bij de troepen en het splitsen der verantwoordelijkheid van president, leden en kwartiermeesters (secretarissen) bij de raden van administratie. Gferuimen tijd bleef dit voorstel bij het mil. departement intus- schen veranderd in departement van oorlog in behandeling, ver moedelijk in verband met nader door den Hoofd-Intendant, alhoewel te vergeefs, gevraagde tijdelijke versterking van personeel, totdat einde lijk bij missive van het dep. van oorlog dd. 30 Juli 1869 Ve afd. lc Bur. H°. 75/A. een voorstel tot reorganisatie der intendance bij de Regeering werd overgebracht.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 540