538 De scheede behoort slechts één draagring te hebben, doch tevens de gelegenheid aan te bieden tot. het bevestigen van een tweeden korten reserve draagriem. Als gordel is de gewone model cavalerie gordel aan te bevelen. Deze zit gemakkelijk, is spoedig te bevestigen en bovendien on verslijtbaar sterk. Behalve de gewone draagriemen levert een korte riem van 1 d. M. lengte, aan de onderzijde voorzien van een wijden koperen ring, tot het tijdelijk opbergen van den sabel, wanneer zonder scheede uitgerukt wordt, veel gemak op. Aan dezen ring kan alsdan ge voegelijk de haak bevestigd worden voor het hoog dragen van de sabel. Wat de revolver betreft, kunnen wij kort zijn. Reeds is het leger in het bezit van een uitstekend wapen van die soort en zal binnenkort een nieuw verbeterd model ingevoerd worden. Hopen wij, dat de nieuwe revolver eenigszins lichter zal zijn dan de tegen woordige; circa 1. 5 K Gr. (revolver met tasch) voortdurend aan den gordel te dragen, is op den duur te vermoeiend Ook is het kaliber van de model revolver wat klein. Beter is het een zwaren kogel (kaliber 12 c.M.) met korten loop dan een betrekkelijk klein projectiel met een loop, die ook op groote afstanden trefzekerheid aanbiedt. Te veel toch wordt uit het oog verloren, dat de revolver een wapen voor de mêlée is en dat de vijand, die door het projectiel ge troffen wordt, onmiddellijk buiten gevecht moet zijn gesteld. Toen Engeland eenige jaren geleden in Egypte tegen de aanhan gers van den Mahdi te kampen had, werd over dit euvel zeer ge klaagd. Ook daar had men betrekkelijk kleine kalibers, zoowel bij geweer als revolver en nu bleek het dat de in de volle borst ge troffenen wel zwaar gewond werden, doch eerst buiten gevecht raakten, nadat zij somtijds nog 30 a 40 schreden gedaan hadden en hunne aanvallers met het blanke wapen te lijf waren geweest. De tegenwoordig in gebruik zijnde holsters zijn te zwaar en boven dien onhandig, daar men door de overhangende klep het wapen niet spoedig met de hand grijpen kan. Een holster voor veldgebruik moet niet meer van de revolver omsluiten dan den beugel en het magazijn; loop en greep be'nooren vrij aan weerszijden uit te steken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 553