545 te doen verleenen door den president van den krijgsraad, voor langer dan 24 uren door het H. M. G. Daaruit volgt dan tevens, dat indien er geen krijgsraad benoemd is, de auditeur-militair zich, zonder ver gunning, gedurende hoogstens 24 uren van zijne standplaats kan verwijderen. Wijkt onze opvatting van die des schrijvers af, gaarne geven wij toe, dat over een dergelijk slecht geredigeerd en onvolkomen artikel het beter is niet te twisten. Zeer practisch en van eventueel groot gemak mag de aanhaling ge noemd worden van blz, 582-590, waardoor het, zooals S. terecht inzag, niet moeilijk zal vallen om te kunnen uitmaken, wie de onmiddellijke Chef is van den strafoplegger. b Bij de bespreking van dag en uur waarop gerechtelijke commissiën buiten de Residentie van den krijgsraad moeten aanvangen, (blz. 209) had de aandacht kunnen worden gevestigd op de leemte, die hier bestaat ten aanzien van het uur van beëindiging, wanneer het onderzoek niet in één dag kan afloopenhet woord „onafgebroken" Zal toch zeker niet letterlijk kunnen worden opgevat. Wat wordt (op blz. 210) eigenlijk verstaan door voormalige zwa gerschap? art. 297 B. W. (blz. 211) zegt, dat door de ontbinding des huwelijks zwagerschap niet wordt opgeheven. In welk geval spreekt men dan van voormalige zwagerschap? (8) De regels 18 tot en met 28 van blz. 210 behooreu bij een even- tueelen herdruk, gemakshalve naar blz. 230 te verhuizen; ze zijn daar ook meer op hunne plaats. (9) Punt b. 2° op blz. 212 moet luiden: b. buiten die residentie: een officier (of onderofficier, vide blz. 214/15) (10) Daardoor wordt bij het opslaan eene vergissing voorkomen. Op blz. 213 is achter regel 19 v. b. eene noot (zie blz. 341) van gemak. Op blz. 223 24 vinden wij de aanhalingen terug van 210 11. (b) A\ ij teekenen hierbij nog aan, dat de onder 15e genoemde dispositie van den LCt. niet bij A. O. werd gepubliceerd, wel twee wijzigingen daarin.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 560