60 Yrij dikwijls is het mij voorgekomen dat, wanneer min of meer zware Europeaoen op Sandelwoods reden en zij hiermee eene hoogte opgingen, zij dan zeiden, bij het voelen der krachtinspanningen, welke die paarden onder het stijgen deden gevoelen „Wat zijn die beestjes toch sterk, je voelt hunne krachtige be wegingen''. Dat deze echter een gevolg waren van de noodzakelijkheid, waarin die paarden verkeerden om zich in te spannen, ten einde met hunne zware ruiters te klimmen, werd geheel uit het oog verloren. Hadden diezelfde personen groote, krachtige paarden bereden, dan zouden zij die uitdrukking niet gebezigd hebben, omclat hunne ster kere paarden hun die krachtinspanningen niet zouden hebben doen gevoelen, en deze best in staat zijn om met gemak en dus zonder veel krachtsontwikkeling met zware ruiters te klimmen. Hetgeen die personen toen voor veel kracht in hunne Sandelwoods beschouwden, was echter slechts een bewijs dat de krachten van de rossen eigenlijk niet in verhouding waren met hetgeen daarvan ver langd werd. In de Fransche vertaling „Chevaux de troupe et d'officiers", oor spronkelijk in het Engelsch geschreven door wijlen Nolan, ritmeester bij het 15e regiment (Engelsche) huzaren, die vroeger in het presi dentschap Madras diende en later sneuvelde bij de cavaleriecharge te Balaclava (Krim-oorlog), staat te lezen. „Avant de quitter les Indes, je fus témoin de quelques experiences très- „intéressantes faites a Madras, par ordre du commandant en chef, general Sir „George Berkeley, dans le but d'éprouver la puissance des chevaux arabes „de troupe et d' établir leur mérite pour la guerre. (De Britsch-Indische cavaleriepaarden hebben door kruising min of meer Arabisch bloed.) „On fit trois épreuves. „La première eut lieu entre deux regiments de cavalerie réguliere „indigène. „La seconde fut effectuée par deux divisions d' artillerie a cheval. „La troisième et dernière entre deux cents cavaliers anglais (15e hus- „sards). Cet escadron marcha plus de 800 milles (prés de 1300 kilo- „mètres ou 325 lieues métriques) depuis Bangalore jusqu'a Hyderabad, „oü ils restèrent quelques jours pour prendre part aux exercices, car rousels, etc.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 71