61 „Ensuite il retourna h Bangalore, faisant 400 milles a marches forcées „puis on lui accorda un jour de repos, et les six derniers jours de route „furent faits a raison de trente milles (douze lieues) par jour. II arriva „n' ayant qu' un seul cheval conduit en main." Hetgeen die 200 paarden^ van Bangalore naar Hyderabad en terug gaande, verricht hebben, pleit zeer zeker wel voor hun Ausdauer; vooral als men in aanmerking neemt, dat die 200 paarden, die en corps gingen, aan veel meer vermoeienissen blootstonden dan bij aldien zij hetzelfde bij kleine afdeelingen zouden hebben ten uitvoer gebracht. Zouden 200 Sandelwoods bij de cavalerie zoo'n tocht met evenveel succes kunnen doen Ik twijfel er heel hard aan. Als men het eskadron te Batavia, nadat het een paar uren geëxerceerd heeft, kazerne-waarts ziet keeren, dan hoort men dikwiils ze^cen „Nu, die paarden verdienen ook makkelijk hun kost!" maar zij, die zoo iets zeggen, begrijpen niet dat, in die paar uren, die paarden zich meer vermoeid hebben dan vele andere die met een karretje 20 en meer palen over een goeden, effen weg gaan. Tot besluit het volgende. De Heer Van de Velde beweert dat in Indië alleen met teugelhulpen gereden wordt, maar hij had er gerust bij kunnen voegen dat die gewoonlijk verkeerd worden toegepast, wat betreft de burger-ruiters, omdat zij slechts bij uitzondering hebben leeren rijden, en die dit volgens boeken willen doen, zullen dikwijls falen, omdat in die boeken meermalen gruwelijke fouten voorkomen. Ik geloof mij niet aan overdrijving schuldig te maken door te beweren, dat de meeste burger-ruiters steeds over den lials rijden, d. w. z. dat wanneer zij het paard rechts laten wenden zij de teugel hand naar links verplaatsen, met dat gevolg natuurlijk dat een der teugels wel verkort en dus aangehouden wordt maar ook tegen den hals (van het paard) komt aan te leggen, terwijl de andere teugel er door slap bij neerhangt. Om links te wenden verplaatsen zij de teugelhand rechts zij waarts, zoodat zij een resultaat krijgen tegenovergesteld aan de vorige handbeweging. Onnoodig te zeggen, dat door die handbewegingen het fijne gevoel

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 72