98 lijker het nog wordt, om een in den troep te gebruiken paard machtig te worden, zal het met ons eens zijn, dat, zoo deze uitzondering mis schien door de schaarschte aan paarden geboden wordt, zij toch de ge detacheerde officieren in de hoogste mate in ongelegenheid brengt. Doch we willen hier eigenlijk alleen voor ons eigen kerspel preeken en er de aandacht op vestigen, dat de adjudanten van de veld- en depot bataljons op Java en Atjeh (waarom niet die te Padang?) wel behooren tot de gelukkigen, die in de Alg. Order worden genoemd, maar dat er niettemin velen zijn, die, als zuster Anna naar haar broeders, naar een paard uit de remonte uitkijken, doch dat verlangen maar niet bevredigd zien. Hoewel nu een onbereden adjudant bij een depot-bataljon er nog eventjes door kan, is een wandelend adjudant bij een veldbataljon zulk een vreemde en ondoelmatige verschijning, dat wij de vrijheid nemen daarop de aan dacht te vestigen in de hoop, dat het niet bij het zeggen in de Alg. Order zal blijven, maar de daarin geschonken belofte ook zal worden nagekomen. Ef.n bataljons-adjudant. Fransche tucht. In een der onlangs verschenen nummers van de „Figaro" wordt met opgetogenheid melding gemaakt van de te Vincennes gehouden revue en een uitgebreide beschrijving gegeven van den gang en de overige bijzonder heden dier militaire plechtigheid. Bijzonder naïf, en voor den toestand in het Fransche leger bij uitstek teekenachtig, vonden wij een opmerking van den schrijver van den volgenden inhoud: „J'ai remarqué avec une vraie joie que tous les officiers portaient la tenue réglementaire." De medewerker van de Figaro verraadt met deze opmerking, dat hij het wel eens anders gezien heeft en waarlijk, ieder die Frankrijk op zijn gemak doorreisd en van militaire toestanden kennis genomen heeft, zal erkennen, dat er op het gebied van tenue heel wat op onze Gallische collega's valt af te dingen. Wij stellen ons zoo voor, dat een reporter van een Berlijnsch blad, bij het verslag geven van een Duitsche wapenschouwing, zou hebben ge schreven: „Met ontzetting heb ik ontwaard dat één der op de parade aanwezige officieren niet volkomen voorschriftmatig was gekleed."

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 109