VLEESCH MET OF ZONDER BEEN In de lc aflevering van den loopenden jaargang van dit tijdschrift vindt men eenige opmerkingen over het keuren en fourageeren der van gouvernements wege verstrekt wordende vivreswaarin o. a. het navolgende onze aandacht trok „Van vleesch sprekende, willen wij hierbij nog wijzen op een groote „leemte in de leveringsvoorwaarden. Onbegrijpelijk is het, dat daarin niets „bepaald wordt aangaande het percentage aan beenderen, dat toegelaten „raag worden. In Nederland bestaan daaromtrent, zooals het behoort, „bepaalde voorschriften; waarom heeft men die in Indië niet? Overbo dig kan men ze toch niet noemendaar het ration vleesch van den „soldaat toch al zoo bitter klein is, mag men eischen, dat hij het volle gewicht van zijn ration aan vleesch krijgt. Strikt genomen moet dat „gewicht geheel uit vleesch bestaan; zoo dacht er ook eenige jaren ge- „leden een officier over, die met het fourageeren van vleesch belast zijnde, „geen enkel stukje heen wilde aannemen. Nu zou men denken, dat die „officier een complimentje gekregen zoude hebben voor zijn goede zorgen „voor den soldaat Mis, de leverancier beklaagde zich over hem en de „officier kreeg ter belooning eenige dagen arrest. „Een militaire commandant heeft getracht een bepaling uit te lokken, „waardoor het maximum der toe te laten hoeveelheid beenderen zoude „worden vastgesteld. In plaats van waardeering ondervond hij, zooals „wij later vernamen, onaangenaamheden door zijn loffelijk streven, maar „de zoo dringend noodige bepaling is tot nu steeds in de pen gebleven". Naar aanleiding hiervan stellen wij ons de volgende vragen: 1°. Zijn de bij de verschillende tarieven toegestane hoeveelheden rundvleesch er op berekend, dat geleverd zal worden vleesch met been 2°. Is het ration rundvleesch zóó bitter klein, zoo klein zelfs dat men mag eischen, dat voor het toegestane geleverd zal worden vleesch zonder been

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 132