281 Dezelfde invloed op de voortplanting van het menschelijk geslacht is ook in de eerste drie maanden van het jaar 1871 ondervonden, doch toen heeft de groote sterfte de zaak nog erger gemaakt. Het is dan ook te voorzien, dat in het volgende jaar de lichting nog kleiner zal zijn. Be versterking van Helgoland. Dat Duitschland met den aankoop van Helgoland ook het oog op mi litaire belangen gevestigd heeft gehouden, kan blijken uit de omstandig heid, dat in de tweede helft van Juli j. 1. met den bouw van verster kingen een aanvang is gemaakt. De raming der onkosten bedroeg in 't begin niet minder dan achttien millioen Mark, doch het schijnt, dat men zich ten slotte m.t het ver werken van zeven millioen Mark zal tevreden stellen. Een eigenaardige quaestie. Bij het le regiment Spahi's, in garnizoen te Médéah, heeft zich het volgende geval voorgedaan De eerstaanwezend officier van gezondheid had aan den regiments commandant een nota ingediend omtrent den toestand der menage bij een der compagnieën en daarin gewezen op de slechte voeding, die de man schappen uit die menage ontvingen. De betrokken kapitein, compagnies-commandant, beschouwde die nota als voor hem beleedigend en eischte daarvoor van den geneesheer voldoe ning. Deze laatste officier weigerde echter die satisfactie te geven, daar hij van meening was, dat een zuivere dienstquaestie niet kon worden teruggebracht tot een geheel persoonlijke aangelegenheid. Tengevolge van die weigering ging de kapitein tot handtastelijkheden tegen den officier van gezondheid over, welke laatste daarop door den kolonel met een maand streng arrest zou gestraft zijn Toen die straf om was, vroeg de geneesheer, die niet als een lafaard wilde beschouwd worden, aan den kolonel de machtiging om zich tot de andere kapiteins van het regiment te mogen wenden met het verzoek, dat degene, die de handelingen van zijn collega zou goedkeuren, met hem een tweegevecht zou aangaan. Toen dat verzoek door den regiments-commandant werd van de hand gewezen, heeft de beleedigde officier van gezondheid zich met deze zaak tot hoogerhand gewend.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 292