366 de artilleriewerking tegen 's vijands positie, meer geweren daartegen in het vuur te brengen. Om 12 u. was dientengevolge ook de artillerie te Pedawa Pontong aangekomen en na eene korte rust nam zij bij o (Zie de kaart) de voor haar bestemde stelling in, waar zij ten 12 u. 28 n. m. het vuur opende op de Boekits Toealang en Niboeng. De comm. van het 6e "bat. had ten 12 u., op bekomen last, een peloton N. waarts langs de Pedawa Pontong rivier ter verkenning uitgezon den en daar dit peloton, behoorende tot de 2e comp. van het korps, een half uur later nog niet terug was en het tijdstip was aangebroken om verder te rukken, nam die compagnie de plaats in van de 4e comp. van het korps, die tot nu deel had uitgemaakt van de algemeene reserve en kwamen derhalve voor het verder ageeren de le, 3e en 4e comp. 6e bat. in de gevechtslinie. Ten 12 u 35 n. m. werden de volgende schriftelijke bevelen verzonden: „N°. 11. Comm. 6e bat. U marcheert 400 a 500 M. over den weg „naar Pedawa Besar tot u N. N. O. van de benting Niboeng zijt. U „avanceert daarna recht Zuid in gevechtsformatie en valt benting Niboeng „aan. Het 14e bat. zal tegelijkertijd rechts van u tegen benting Toea- „lang ten aanval oprukken. Denk om uw linkerflank. Bevelhebber is „te Pedawa Pontong." „N°. 12. Comm. 14e bat. Het 6e bat. marcheert 400 a 500 M. over „den weg naar Pedawa Besar en zal benting Niboeng aanvallen. U moet „tegelijkertijd in gevechtsformatie tegen benting Toealang ten aanval „oprukken. Bevelhebber is te Pedawa Pontong". Deze bevelen werden gevolgd door een derde, mondeling door den len luit. adj. v. Swieten overgebracht naar den comm. der le comp. 14e bat. op den Imam Moeda, luidende: „Binnenkort rukken onze troepen ten aanval op tegen Niboeng en „Toealang. Voorzichtig zijn met vuren". Het 6e bat. marcheerde ten 12 u. 40 n. m. van Pedawa Pontong af; het l4e bat. vijf minuten later. Beide korpsen telden drie com pagnieën en voerden hunne genietroepen en ambulance mede. De cavalerie bleef met de hoofdambulance en de algemeene reserve, thans samengesteld uit de 2e comp. 6e bat. en de comp. vaste bezetting, voorloopig te Pedawa Pontong.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 381