579 kampeerende Officieren werd een dergelijk exemplaar besteld. Deze kijker is klein, dus gemakkelijk te dragen, heeft een ruim gezichtsveld en zeer heldere glazen. De étui's en draagriemen zijn evenwel voor gebruik te paard onge schikt; men kan de derde soort ook met sterker étui ontbieden, in welk geval de prijs 15 Mark is. Ik geloof dit evenwel te mogen ontraden; het verdient de voorkeur bij een zadelmaker een eenvoudig doch sterk étui te doen maken, dat iets grooter is dan de kijker, waardoor men gelegenheid vindt deze, voor het oog gesteld, daarin te bergen. Dit is zeer gemakkelijk, daar het lastig is de kijker bij herhaald gebruik voor nagenoeg gelijke afstanden, telkens weder te moeten stellen. Daar de kijker klein is, wordt de étui daardoor niet te zwaar. Onze kameiaden, vooral zij, die op vér verwijderde buitenposten zijn geplaatst, weten bij ondervinding, hoe uiterst moeielijk het is, een bruik bare en tevens niet al te dure binocle te krijgen en zijn door bovenstaande mededeeling in staat, om zich rechtstreeks een aan beide eischen voldoen den veldkijker aan te schaffen. Zou misschien het Dep. van Oorlog zijn hooggewaardeerde tusschen- komst niet tot een bestelling en gros willen verleenen? Het bezit van een goeden kijker is voor den officier te velde toch zeker van even veel waarde als dat van een geschikt vuurwapen. CORRESPONDENTIE. le Luit. der genie Jhr. E. C. Siberg. De meening, geuit in het slot van uw schrijven, wordt gedeeld. Gaarne wordt daarom wat van U tegemoet gezien, yooral wanneer het zuivere details vermijdt en geen of weinig platen vereischt. Een officier van liet Afrikaansch Recruten korps. Dank. De volgende maand. Off. v. gezondheid 2e hl. Salomon. Uw brief van 3 November den 27cn d. a. v. beantwoord. X. In dit nummer. Siegfried. Zooals ge ziet, is aan het aanvankelijk opgevat plan deze maand geen uitvoering kunnen gegeven worden. Uw schrijven van 22 November in goede orde ontvangen. Kapitein der artillerie W. J. Giel. Uw briefkaart ontvangen. De daarin toegezegde bijdrage zal welkom zijn. Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 594