110 mortieren? Niettegenstaande voor excursiën tegen een Inl. vijand de sectie als de tactische eenheid moet worden aangemerkt, was er omtrent de samenstelling van personeel, materieel en dieren niets bekend. Omtrent personeel en dieren kwamen er spoedig bevelen van den Generalen Staf, terwijl wat het materieel betreft, binnen drie weken een uitrustingstaat was ontworpen en gearresteerd. Om trent de uitrusting aan materieel was hoofdzakelijk die van de sectie te Fort de Koek geraadpleegd met inachtname van de omstandig heid, dat er geene reserve-affuit en smidse zouden worden mede genomen. Ook zouden geene werklieden de sectie vergezellen. Dit maakte het medevoeren van vele reservestukken noodzakelijk. Gelukkig dat zich onder de kanonniers een smid en een zadelmaker bevonden, daar anders de sectie door het gemis aan werklieden nog wel eens belemmeringen zou hebben ondervonden. De formatie aan personeel enz. was werkelijk zeer ruim genomen. De sectie toch bestond uit 2 Officieren, 30 Europ en 45 Inl. min der en, 2 officierspaarden, 26 troepenpaarden en 10 muildieren. Den 3en Juni 1891 werd de sectie des morgens om 6 uur per spoortrein naar Tandjong Priok vervoerd, alwaar zjj enrbarkeerde aan boord van het stoomschip „Bawean". Op dit vaartuig waren een paar dagen te voren stallen in gereed heid gebracht op het dek, op het kuildek en in het ruim. Deze stallen hadden alle sesak aan elkaar vloeren enwaren overigens niets meer dan bamboezen afscheidingen met een lossen bamboezen latierboom. Het inladen der dieren geschiedde met alle lieren te gelijk en leverde geene bezwaren op. De kanons met reservestukken werden op gesteld op het dek bij de passagiers le kl.opdat de officieren er voortdurend het oog op zouden kunnen houden. Gedurende de reis bleek herhaalde schoonmaak van het materieel noodig te zijn. Het debarkement op de reede van Edi geschiedde van 124 u. li. m. en leverde geene bezwaren op. De marine bracht materieel en manschappen over, welke werden vervoerd in sloepen, terwijl de dieren in prauwen werden geladen. Daar deze prauwen niet waren voorzien van een dek, zoo leverde het aan wal brengen der dieren vele moeielijkheden op. Langs steile geïmproviseerde loopbruggetjes

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 113