DE INFANTERIEOFFICIER ALS RUITER. Wie herinnert zieh het gevleugeld woord niet van den Sprokkelaar, waar deze in een zijner precieus gestijleerde causeriën de opmerking maakt dat een infanterieofficier begint paard te rijden op een leeftijd, waarop een gewoon burger besluit om er inede uit te scheiden Welnu, die geestige boutade op Hollandsche toestanden bedoeld, begint langzamerhaud ook te passen op hetgeen wij in het Indische Leger om ons heen zien. Ha 22, zegge twee en twintig jaar op apostolische voeten aan hot hoofd der compagnie gemarcheerd te hebben, wordt de nieuw aange stelde majoor gecondemneerd om voortaan, boven op een strijdros gezeten, zijne dapperen aan te voeren. Doch, eilieve, pour savoir quelque chose il faut l'avoir apprise en waar, en op welke wijze, moet de kapitein, die hoogere adspiratiën koestert, zich op dit gewichtig onderdeel der taak van den bataljonscommandant toeleggen? En toch is dit zeer noodig, want een hoofdofficier die voor den troep komt, moet kunnen rijden en goed rijden ook, zoo hij ontzag wil inboezemen en zijn korps in de hand hebben wil. Geen ongelukkiger figuur dan de man, die op een of ander insect gezeten, doodsangsten uitstaat dat het ongelukkig diertje dat hem torsen moet, in iets snelleren gang dan een sukkeldrafje gaat. Niemand heeft medelijden met den arme, het eenigste wat hij oogst is spot, die hem aan alle zijden om de ooren vliegt. Een ruiter is een mensch te paard, Omtrent drie voet hooger dan een mensch op aard, En die zich somtijds vasthoudt aan do manen en somtijds aan den staart. de Schoolmeester.

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 158