167 leggen bij de uitspraak van den persoon of de personen, die de in 1 van dit artikel bedoelde keuringen heeft of hebben bewerk stelligd, zal liet geleverde in hoogste ressort herkeurd worden door eene commissie van drie leden. De arbiters treden dus op in twee gevallen. 1". Als de stemmen bij de commissie van keuring staken. 2«. Als de aannemer beweert, dat zijn waar goed is, terwijl de commissie van keuring afkeurt. Men dient dus den arbiters mede te deelen, voor welk punt zij worden geroepen. Ik hoorde steeds alleen melden: „dit of dat artikel is afgekeurd." (3) en (5) bepalen de samenstelling der commissie van herkeuring Er moeten dus door den plaatselijken (militairen) commandant, op plaatsen waar bereden troepen zijn, worden benoemd 3 commissiën met hare plaatsvervangende leden: 1°. Voor de herkeuring van vleesch. een troepenofficier (a). een paardenarts (b). een officier van administratie (c). 2e. Vpor de overige levensmiddelen, brand en lichtstoffen, een troepenofficier (a). een officier van administratie (c). een militair apotheker (d). 3°. Voor de herkeuring van fourages. een officier der cavalerie of artillerie (e). een officier van administratie (c). een militair apotheker (d). Derhalve worden aangewezen 5 arbiters en 5 plaatsvervangers. 5 (1). Ook de commissiën van herkeuring doen uitspraak bij meerderheid van stemmen. Art. 15. Ingeval de aannemer op het tijdstip van de in ontvangst neming enz. van het bestelde al dadelijk geheel of gedeeltelijk in de levering nalatig blijftdan wel indien één of meer artikelen worden

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 170