189 Mocht eerstdaags door de landsdrukkerij of door eene of andere door het Legerbestuur daartoe aan te wijzen uitgeversfirma tot het ter perse leggen van een nieuwe factuur worden overgegaan, dan zou ik om een paar wijzigingen willen verzoeken. In staat Model N°. 4, Art. 67 I. D. (Dagelijksch rapport) komen geen of althans niet genoeg rubrieken voor om te voorzien in het geval, dat de compagnie militairen voor memorie voert, geëvacueerden en infanteristen le klasse heeft. In dat gebrek kan eenigszins worden voorzien, wanneer men gebruik kan maken van de rubrieken „Vermist" en „Krijgsraad onder „Absent", dóch is de compagnie, behalve van voor memoriegevoerden, gëevacueerden en infanteristen le klasse, bovendien nog de gelukkige bezitster van ver misten en krijgsraadarrestanten, dan zet ik het den sergeant-majoor in drieën om een behoorlijk dagelijksch rapport samen te stellen. Eenige waarlooze rubrieken onder „Absent" en onder do verschillende hoofden nog een rubriek voor infanteristen le klasse zouden dit euvel uit den weg helpen. In Model N°. 2, (Uitbetalingsboek) wordt het bezwaar ondervonden dat geen kolommen bestaan, waarin de inhoudingen voor het spaarfonds en van de werkers kunnen worden ingeschreven. Nu worden daarvoor in den regel de rubrieken „Vrouw" en „Kind" sub „Menage" gebezigd, doch heeft de compagnie vrouwen en kinderen in de menage, dan is dit hulpmiddel niet langer toe te passen. Daarom zou het maken van nog een paar waarlooze rubrieken in een nieuwe oplaag van het hierbedoelde model een alleszins wenschelijke zaak zijn. De graad van fourier. Uit het Militair Blad van 30 November a. p. N°. 22 nemen wij letterlijk onderstaand stukje over. Het komt ons voor, dat de inhoud volkomen op het Ind. Leger van toepassing is en bij alle troepenofficieren ingang zal vinden DE GRAAD VAN FOURIER. Bij elke compagnie, elk eskadron en bij elke batterij bekleedt een dor onderofficieren den graad van fourier. Do betrekking van dezen onder officier is in ons lcgermechanismus een noodzakelijke; opgeheven kan ze

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 192