192 bevestiging van Helgoland een post van 1395000 Mark uitgetrokken, die ongeveer op de volgende wijze wordt toegelicht: liet eiland Helgoland moet in de naaste toekomst op afdoende wijze verzekerd worden, ten einde weerstand te kunnen bieden aan vijandelijke aanvallen. Deze beveiliging aan de oorlogsvloot over te laten, schijnt bedenkelijk, omdat de laatste daardoor in hare vrijheid van beweging zou worden belemmerd. Bovendien heeft Helgoland's versterking ten doel om te zorgen dat dit eiland in tijd van oorlog niet het steunpunt wordt van een vijandelijk blokkeerend eskader of van een oorlogsvloot, die de eene of andere groote onderneming tegen de kusten der Noordzee beoogt. Ten slotte biedt het versterkte Helgoland een uitstekende gelegenheid tot het vestigen van een observatiepost, van welken niet alleen de zee kan worden overzien, maar die ook dienen kan, om door het wisselen van seinen de gemeenschap met den wal te onderhouden. De totale onkosten zijn geraamd op 8895000 Mark, waarvan ruim 5 millioen voor de fortificatie en daarbij behoorende gebouwen en inrichtingen en do rest (3800000 Mark) voor de artilleristische bewapening. Allg. Mil. Zeitung. Errata. De schiijver van het artikel „Quadranten tot 7 cM. A. Veld (Berg)" voorkomende in de 12° aflevering van het vorige jaar verzoekt ons alsnog te willen wijzen op de volgende, in zijn opstel wenschelijk geachte ver anderingen: Blz. 508 regel 4 v. b. staat 4, 8, 12, 16, 20 moet zijn 40, 80,120,160,200. 6 v. b. 4 mi 40 mi 8 v. o. v den wijzer het eigenlijke qua drant. 509 regels 6. 9 en 11 v. b. staat x X n „xx4n CORRESPONDENTIE. V. G. Zooals ge ziet, brief ontvangen. Gep. overste J. C. F. Schoggers. Uw verzoek is bij de uitgevers over gebracht. Kobus Knorr. Dank. In dit nummer. V. A. te s' H. Ill en IV" in dank ontvangen, de plaatsing zal echter noodwendig nog een weinig op zich moeten doen wachten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 195