DE NIEUWE YOEDINOSTAEIEVEN. Vervolg van blz. 108. (Slot). Als zesde eisch stelden wij onder r/, blz. 2, dat de bereiding der spijzen niet alleen goed, maar ook oordeelkundig moet plaats hebben. Yoor een goede bereiding is zeker in de eerste plaats noodig goed keukengerei, als: ketels, potten, pannen etc. zoomede een goede gelegenheid tot koken. In hoeverre de soldatenkeukens ten deze aan in billijkheid te stellen eischen voldoen, willen wij intusschen hier onbesproken laten. Primo omdat, indien het bij het militair tarief N°. 37 toegestane gereedschap onvoldoende is, het ontbrekende uit de menagefondsen kan en dan ook onder de tegenwoordige omstan digheden moet worden aangeschaft en secundo, omdat niet het materieel, naar onze meening, in de eerste plaats voor verbetering in aanmerking behoeft te komen. En wat de kookplaatsen aangaat, zij mogen, wat wij als zeker kunnen aannemen, dan niet zoodanig zijn ingericht, dat een econo misch gebruik der brandstoffen gewaarborgd is, maar ontegenzeggelijk hebben zij het voordeel van goedkoop en lang bruikbaar te zijn, zonder veel aan herstelling te kosten. Wat echter wel en naar het ons toeschijnt in de eerste en voor naamste plaats voor verbetering in aanmerking behoort te komen, dat is het personeel in de keukens geemploijeerd voor de bereiding van het eten. Zijn goede ketels, potten, pannen enz. voor een richtige bereiding noodig, niet minder is het een bepaald vereischte, dat het keukenpersoneel goed geoefend zij, daar een slechte kok het beste eten zal bederven en alsdan van oordeelkundige bereiding moeielijk veel te verwachten is. Dl. I, 1892, 13

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 198