18 Deze officier schijnt geene bemoeienis met de werving zelf gehad te hebben, hij was alleen aan boord tegenwoordig om de recruten te keuren. Ben ik goed ingelicht, dan werd het contract met de Hegerrecruten gesloten door een scheepskapitein, bijgestaan door agenten van boven bedoelde firma en eenige Inlandsche ambtenaren of hoofden. Hoeveel handgeld aan de recruten is uitbetaald, kan niet worden nagegaan't schijnt, dat zij niet allen evenveel ontvangen hebben melding is daarvan, voor zoover ik weet, niet gemaakt. Het korps, .waarbij de recruten bij aankomst in Indië zouden worden ingedeeld, zou den naam dragen van Airikaansch Recruten korps" en gelegerd worden in de Yesting Willem I; het zou voor- loopig bestaan uit den staf en twee compagnieën. Het daarbij ingedeelde Europeesche gedeelte zou bestaan uit 1 majoor, 1 luitenant-adjudant, 2 kapiteins, 4 le luitenants, 2 2e luitenants, 2 adjudanten-onderofficier, 1 staffourier, 1 korporaal tamboer, 1 korporaal-kleermaker, 1 korporaal-schoenmaker, 2 ser geant-majoors, 2 fouriers, 16 sergeanten, 36 korporaals, 2 tamboers, 4 hoornblazers en 60 fuseliers. Deze laatsten moesten voorzien in de verschillende corvees, emploiementen en het betrekkeu der kampementswacht. Op den len Januari jl. waren, behalve de luitenant-adjudant, alle officieren en minderen bij het korps present. Onder geleide van bovenbedoelden officier van gezondheid kwamen den 14en Januari d. a. v. des avonds om 6-| uur hier aan 187 recruten, één vrouw en één kind; één recruut was onderweg overleden. Enkelen waren ziek en uitgeput van de reis en moesten in het hospitaal worden opgenomen. De indruk, welken de recruten bij aankomst maakten, was niet gunstig; het geleek een bende. Zij droegen gedeeltelijk hun eigen kleerende meesten zagen er haveloos uit. Er was wel voor militaire kleeding gezorgd, doch de begeleidende officier had bedenkingen om met de uitreiking er van aan boord te beginnen; alleen een hemd en een paar schoenen waren aan boord uitgereikt; de rest der goederen kwam hier ongeopend aan. Bij aaukomst in de kazerne stond het eten gereed en kon dat

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 21