19 dus onmiddellijk verstrekt worden. Yreemd was 't daarbij te ont waren, dat de meesten het eten van eieren niet schenen te kennen zij wilden ze met de schil en al nuttigen, zoodat het wel eenige moeite kostte hun duidelijk te maken op welke wijze men dit kostje verorberen moet. Enkelen wareD, vermoedelijk aan boord, reeds zoo beschaafd ge worden, dat zij niet zonder lepel wilden eten. Dit de oorlam, die eveneens bij aankomst verstrekt werd, door allen met smaak werd gedronken, deed mij wel een beetje voor de toekomst vreezen; ik wil hier echter dadelijk bij voegen, dat die vrees ongt grond was; over 't algemeen zijn de Negers matig. Onder de 187 recruten waren begrepen 17 tolkenvan dezen sprak echter slechts een klein gedeelte een verstaanbaar Engelsch, zoodat dan ook de rest feitelijk niet als zoodanig kon worden beschouwd. Ifet contract, dat door de Negers met een kruisje geteekend was, luidde ongeveer als volgt De Negers verbinden zich om voor drie jaren als soldaat in Neder- landsch-Indië te dienen; heen- en terugreis daaronder begrepen. Na afloop van hun verband worden zij op kosten van het Gouver nement teruggebracht. Bij terugkomst in hun land wordt aan ieder f 50 uitbetaald. De tolken ontvangen per dag 70 en de overige recruten 20 cents in handen. Yan de bepaling dat zij betaald, gevoed en gekleed zouden worden evenals de nog in het Leger dienende Afrikanen, kon dus het eerste gedeelte niet op hen worden toegepast. Om derhalve aan het contract te kunnen voldoen, werd bij Gou- vernements Besluit dd. 26 Februari 1891 N°. 3 bepaald, dat ieder man per dag zou genieten 30 centen en de tolken bovendien een toelage van 50 centen. De inleg der menage werd op 10 centen daags gebracht, zoodat nu aan de tolken 70 en aan de overige recruten 20 centen daags kon worden uitbetaald, zooals overeenge komen was. De recruten werden onmiddellijk na aankomst ingedeeld in twee ongelijke compagniëen, omdat de begeleidende officier, die geacht moest worden met de inborst der recruten reeds eenigszins bekend te zijn,

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 22