23 Als regel was aangenomen, dat bij het begin van een nieuw artikel daaraan de helft van den tijd moest besteed worden; de andere helft diende tot herhaling van het reeds geleerde en voor de gymnastische oefeningen zonder en met het geweer. Met de hierboven reeds omschreven theorie werd voortgegaan tot den 25,n Februari; van af dien datum werd zij afgewisseld met de theorie over het geweer. Yan af den 6en April werd de theorie eens in de week vervangen door gymnastiek, terwijl na den 23cn April een enkele maal theorie werd gehouden over de dagelijks voorkomende signalen. Den 20en Mei werd een begin gemaakt met de voorbereidende schietoefeningen; hieraan werden veel tijd en moeite besteed; den 24en October waren de vooroefeningen met scherpe patronen afgeloopen. Bij deze laatste oefeningen leverden de recruton het bewijs, dat het onderwijs in de voorbereidende schietoefeningen niet vruchteloos was geweest. Ik weet niet welke resultaten bij de depot-bataljons gemiddeld worden verkregen; ik acht echter de uitkomsten hier bevredigend. Den 16®n Juni werd een begin gemaakt met de theorie over het eerbewijs van met het geweer gewapenden en het overbrengen van rapporten en van af 5 October wordt het reglement op den Garni zoensdienst onderwezen. Wie het onderwijs, zoowel het practisch als theoretisch, van het begin af aan van nabij gadegeslagen en gezien heeft met welke moei lijkheden èn officieren èn kader te kampen hebben gehad, moet zich thans zeer voldaan gevoelen. De resultaten zijn wel niet schitterend, doch zeker zeer voldoende. Het stramme echter bij het exerceeren, waarbij iedere pas even krachtig, iedere beweging met het geweer kort en gemarkeerd is, en dat men in een troep zoo gaarne ziet, zit er niet in en zal er ook nimmer inko- 11® Comp. 40 15 punten op 50 M. 1 nn oj K 12® id. 30% 15 ld. gemiddeld 12.5 punten per man. id. 12.id. id. 10.5 id. id. 10.— id. id. 10.id. id. 9.id. 11® id. 17% 15 id. (2® id. 10% 15 id. 75 M

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 26