271 Zij worden, behoudens het hierna vermelde geval, na hunne aan stelling tot onderofficier, of indien zij het onderofficiersexamen niet met goeden uitslag kunnen afleggen na afloop van den zooeven vermelden termijn, tot het volgen hunner bestemming op het Koloniaal Werfdepot gedirigeerd. Korporaals-titulair, die voor het Leger in Oost-Indië bestemd zijn, en tot korporaal worden aangesteld, doch niet in de termen vallen, om bij het Instructie-Bataillon te blijven, worden, indien zij den leeftijd van 18 jaren bereikt hebben, tot het volgen hunner bestemming naar het Koloniaal Werfdepot gezonden. Hebben zij den leeftijd van 18 jaren niet bereikt, dan worden zij tot dat tijdstip bij een der Regimenten Infanterie gedetacheerd. Dit laatste is ook het geval met hen, die vóór hun 18e jaar tot onder officier worden aangesteld. Om de gunst deelachtig te worden, hunne geheele opleiding tot onderofficier bij het Instructie-Bataillon te blijven genieten, moeten de jongelieden op het tijdstip hunner aanstelling tot korporaal voldoen aan eenige eischen van wetenschappelijke en theoretische ontwikkeling, waardoor zij den waarborg geven, om in hoogstens drie jaren te rekenen van den datum hunner indiensttreding tot sergeant te kunnen worden bevorderd. Voorwaar niet gering te schatten voordeelen ter bereiking van den door velen begeerden onderofficiersstand, in vergelijking met de groote te doorworstelen moeielijkheden van den tijdgenoot bij hetzelfde wapen van het Leger in Nederland. Moge de inhoud van de weinige bovenstaande regels er toe leiden, dat aan tal van jongelieden de weg worde gewezen, zich in den strijd des levens een bestaan te verwerven. Moge het Nederlandsch-Indische Leger de goede vruchten hunner diensten plukken, de betrokken jongelieden zullen voorzeker steeds de zelfvoldoening genieten, zich zeiven eene positie te hebben verworven tot heil van „Koningin en Vaderland"! Een goed korps onderofficieren vormt den hechtsten band, de sterkste schakel in het Leger en geeft daaraan een onschatbare waarde. Kampen. Januari 1892. Lahat.

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 276