V -A- FL I -A-. Yereeniging tot onderlinge assurantie van officiersrijpaarden. Do jaarlijksche algemeene vergadering, voorgeschreven bij art. 6 van liet Reglement der Yereeniging, werd den 29en Januari jl. gehouden. Blijkens het door het Bestuur uitgebrachte verslag, waren op 1 Januari 1892, 229 paarden in het register der Vereeniging ingeschreven. In het at'geloopen jaar behoefde slechts eenmaal gecontribueerd te worden en wel voor het paard van den kapitein der artillerie C. Schippers; de contri butie bedroeg f 1.21 voor elk ingeschreven paard. Het administratiefonds bedraagt f 160. In behandeling werd genomen het voorstel van eenige leden te Salatiga, om de uitkeeringssom te verhoogen tot f 300dit voorstel werd met algemeene stemmen verworpen. Het Bestuur verzoekt den leden om zoo spoedig mogelijk kennis te geven wanneer een paard, om de een of andere reden, in het register ge- roijeerd moet worden. Het Bestuur werd herkozen en bestaat thans uit de leden J. G. H. Van dee Dussen, Directeur. J. Doyer i Commissarissen. P. H. Lisnet I De gebezigde papiersoort voor gedrukten. Toen in een der stukjes van de „Varia" van de vorige aflevering de wenschelijkheid werd betoogd, om bij eene volgende oplaag een paar aanvullingen in het dagelij ksch rapport en het uitbetalingsboek aan te brengen, rees bij ons onwillekeurig de gedachte op, dat het even wenschelijk zoo niet wenschelijker was, de aandacht te vestigen op de qualiteit van het papier, dat bij 's Landsdrukkerij gebezigd wordt voor gedrukten. Dat de papiersoort minder goed, ja bepaald slecht is, zal iedereen, die zich van die gedrukten moet bedienen, zeker wel gereedelijk toegeven. Niet alleen is het papier grof en vezelig, waardoor het schrijven lastig wordt, maar ook absorbeert het veel vocht, zoodat het geschrevene vloeit en haast

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 286