285 Italiaansche marschvaardigheid. Het 7e bataljon Bersaglieri te Vittorio heeft een paar marschen afge legd, die aantoonen hoever men het door een verstandige oefening in het marcheeren kan brengen. De eerste marschlengte was 48 K.M. en werd afgelegd tusschen 1 uur en 9 uur 50 v.m., de tweede 65 K.M., na om middernacht afgemarcheerd te zijn, kwam het bataljon frisch en geheel gereed om in het gevecht gevoerd te worden ten 1 uur 30 n.m. te Vit torio terug, in den vroegen ochtend was 2 uur gerust. De manschappen waren van de geheele velduitrusting voorzien, zoodat elk man 32 K.G. droeg, men had geen enkelen achterblijver, terwijl vooral de tweede marsch, die over den 1500 M. hoogen Col Quantin voerde, zeer ver moeiend was. Gemiddeld werden G1/^ K.M. per uur afgelegd. Mil. Blad. Draagbare schilden voor de Infanterie in Denemarken. De Deensche begrooting voor 1892-1893 bevat een credietaanvrage van 25000 kronen ten behoeve van de eerste aanschaffing van draag bare schilden, bestemd om door de Infanterie in verdedigende stellingen te worden gebezigd. In de Memorie van Toelichting verklaart de Minister van Oorlog, dat de bedoelde schilden waarvan overigens geen enkele bijzonderheid ver meld wordt bij proefnemingen het bewijs hebben geschonken een deug delijke bescherming tegen het hevigste infanterievuur te kunnen ople veren. Men zou er, zoo vervolgt hij, in de volgende gevallen gebruik van kunnen maken. Do tirailleurs aangewezen om een verdedigende stelling te bezetten hebben zulk een schild, licht genoeg om door één persoon gedragen te worden, bij zich. Op het oogenblik, dat de aan valler dicht bij is gekomen, zet ieder man het schild voor zich en is hij in staat om, behoorlijk beschermd tegen het vijandelijk snelvuur vóór den aanval, zijn eigen schot te blijven afgeven. Rev mil. de VEtranger.

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 290