401 in gesloten orde met tusschenruimten te ontwikkelen, tevens zijn beide partijen elkander tot 500 M. genaderd. Het lc moment is hiermede afgeloopen. Terwijl nu de treffers worden opgenomen, laat de compagniescommandant de 23 opstelling van het vijandelijk doel plaatsen, n. 1. twee sectiën in bataille met eene tusschen- ruimte van 20 a 30 M. op eene zelfde lijn, daarachter een peloton in bataille op een afstand van 50 a 75 M. en tegenover de tusschen- ruimte der voorste linie. 2e Moment. De compagniescommandant ontwikkelt zijne compagnie insgelijks in gesloten orde met tusschenruimten op 500 M. van de voorste linie des vijands. Het le peloton, in de voorste linie, richt zijn vuur secties- gewijze op de sectiën der voorste linie des vijands; het 2e peloton rukt in de linie en neemt de vijandelijke reserve onder vuur. Elke afdeeling geeft 5 of 6 salvo's, nadat de vuurleiders den afstand geschat, zoo noodig door een paar proefsalvo's het vizier geregeld hebben. Zoodra de compagniescommandant onderstelt, dat ons vuur den vijand dwingt om tot de verspreide orde over te gaan, doet hij het vuur ophou den. Het 2e moment is dan afgeloopen. De treffers worden weer opge nomen en intusschen wordt de nieuwe gevechtsvorm der vijandelijke compagnie opgesteld, b. v. 4 tirailleurgroepen in de eene of andere houding in de tirailleurlinie; twee soutiengroepen en ééne sectie als reserve. 3e Moment. De compagniescommandant laat het le peloton in vier gesloten groe pen ontwikkelen; de le sectie van het 2e peloton vormt de soutiens, de 2e sectie van dat peloton de reserve. De afstand tot de voorste linie des vijands is nu verminderd tot 400 M. Het vuur wordt geopend met groepen-salvo's; er wordt langzaam, dan wel sprongsgewijze geavanceerdde groepen worden verspreid, waarna tot het tirailleurvuur wordt overgegaan; de soutiens rukken in de linie en nemen aan het vuurgevecht deel; eindelijk kort vóór den stormloop rukt een deel of de geheele reserve in de linie en richt haar vuur voornamelijk op de reserve des vijands, waarop na een kort snelvuur de stormloop wordt uitgevoerd. Wanneer men bij het opnemen der treffers, behalve die in de

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 406