445 statie te agt uur zig ten hoove, voorafgegaan van zijn Grenadiers Lijfwagt van en geëscorteert van een wagtmeester, een corporaal en twaalf dragonders, wordende bij het passeeren voor het fortres door de paradeerende Infanten] onder het slaan van den marsch gesalueert. Binnen de poort van Kadipatten stonden aan weerskanten van de weg 's Vorsten troepen geschaard, terwijl bij 't binnen rijden van de Minister de Gamelangspeelen zig hooren lieten. Bij de voorpoort van de Craton (genaamt Tandjong Anam) uit de koets stappende, wierde de Minister door eene commissie van twee rijksgrooten gerecipieert en vervolgens door de Rijksbestierder neevens de binnen en buitenregenten na binnen geconduiseert. Nadat de Minister en daarna zijn Secretaris tot den Vorst genadert waaren en Zijn Hoogheid na den gebruike gecomplimenteert hadden, liet Zijne Hoogheid den Rijksbestierder neevens alle de Princen, Regenten en verdere Hofgrooten voor zig koomen, wanneer in deszelvens teegenswoordigheid de vereeniging van het Koningrijk Holland met het Pransche Keijzerrijk door de Minister op eene gepaste wijze aan Zijn Hoogheid de Regent wierde bekent gsmaakt en teevens Zijn Hoogheid uirgenoodigt ter bijwooning van de plegtige Promulgatie van de Proclamatie van Ziine Excellentie den Heere Gouverneur- Generaal en de Raaden van Indië weegens deze groote gebeurtenis. Zodra deeze communicatie door den Minister verrigt was wierden daarop direct door de Comp. Dragonders en der Vorsten Lijfwagt de Kattangongers drie charges gedaan tusschen beide gesecondeert door een canonschot van het Gouvernements Fortres, die voorts uit alle de canons van hetzelve wierden vervolgt, waarna ook op erntfeste begeerte van Zijne Hoogheid de Regent de canons rondom de Craton zijn gelost gewordeninmiddens dat de Minister en zijn secretaris de Vorst met dit heugchelijke evenement feliciteerden, terwijl teffens gedronken wierd, de H uge Conditie van de gelukkige, langduurige Regeering van Zijne Majesteit, den Keijzer der Franschen, Koning van Italië, Beschermer van het Rijnverbond, Bemiddelaar van het Zwitsersche Bondgenootschap, onzen teegenwoordigen Souverein. Hiermeede het Ceremonieel ten Hove afgeloopen zijnde, begeleide de Minister de Regent tot de aan de voorpoort Tandjong Anam vertoevende vorstelijke statiekoets bespannen met zes paarden waarin

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 450