446 hij neevens Zijn Hoogheid gezeeten, gevolgd van de Secretaris met de Pangerang Ingebeij eo de Pangerangs Mangcoediningrat en Mang- coeboemie in twee andere koetsen, zoo begaf de comp. Dragonders zig voor de ornamenten, die voor de koets van de Regent gedraagen wierden, terwijl 's Vorsten troepen gedeeltelijk vooruit marcheerden en gedeeltelijk agter het Rijtuig volgden beneevens Zijne Hoogheids Artillerjj met twee veldstukjes. Wanneer men de Tuin van de Minister naderde, posteerden zig de comp. Dragonders binnen het staketwerk aan de Noordkant met het Pront na 't Zuiden en de Cavallerij van de Vorst, daarteegenover, met het Front na 't Noorden en aan weerskanten Zijn Hoogheids Voetvolk, terwijl de Artillerij beide veldstukjes op den Heereweg bleeven. Werdende bij 'tpasseeren van 'tPortres door de paradeerende Infanterij onder het slaan van de Marsch gesalueert en 21 schouten uit het grof geschut gedaan alsmeede in de Tuin door de paradeerende Lijfwagt van den Minister zowel als de overige geschaarde troepen van de Vorst gesalueert. Zodra de Regent beneevens de Rijksbestierder en Hofgrooten ten huize van den Minister alwaar zij intusschen ook vergadert hadden, de Militaire en Civile Ambtenaaren, beneevens de Burgers en Gega- geerden aangekomen en gezeeten waren, posteerden zig de Dragonders tot bij den Valbrug, voor het Fortres met het Front na 't Noorden, zoveel als de plaats toeliet het plein tusschen beijde genoegzaam openhoudende. Vervolgens de Princen en Hofgrooten zowel als de Militaire en Civile Ambtenaaren, Burgers, etc. vooruitgegaan zijnde, reed de Regent en de Minister in de statiekoets na het voormeld Plein alwaar de alhier nemoreerende Chineesen, Mooren, Maleijers en duisenden van aanschouwende Javaanen geschaard stonden. Zijn Hoogheid en de Minister op een voor 't Fortres expres opge zetten verheeven zitplaats, zig needergeset hebbende, terwijl alle de overigen bleeven staan, uitgesondert de Lieutenant-Colonel, comman dant Bisschoff, den Secretaris Geselschap, neevens de Pangerangs Ingebeij, Mangcoediningrat en Mangcoeboemie, voor wien aan weers kanten van den Troon stoelen stonden, nam de Minister de Procla-

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 451