447 matie vail den Secoup en liet dezelve door den Secretaris overluid opleesen, waarna onder het vreugdegejuich van een drievoudig Hoesee, waarbij de Musikanten van den Minister zig lieten hooren, de Resent en de Minister malkanderen over en weer vergelukten met de vervulling van deeze belangrijke gebeurtenis en daarna van de andere Ilooge en laage Militaire en Civile Ambtenaaren en Ingezeetenen, item de Princen en Hofgrooten de complimenten daarover ontvingen. Middelerwijl zodra de Proclamatie gepromulgeert was de Hollandse vlag teegen de Pranscbe Keijzeriijke vlag verwisselt en ter eere van dien een salut van 45 canonschooten van het Fortres gedaan. Waarmeede deese plegtigheid geeijndigt zijnde, keerden de Regent en de Minister, neevens de Princen en Hofgrooten. Militaire en Civile Ambtenaaren en Burgers na de Tuijn terug, in voegen als ze gekomen waaren en nadat aldaar de voorafgemelde Hooge conditie gerepeteert was, het een en andere te gebruiken gepresenteert en vervolgens Zijne Hoogheid door den Secretaris van de Minister onder observantie van het gewoone Honneur te huis gebragt. Voorts wierd gedagte Secretaris door den Minister gecommitteert, om volgens gebruik de Proclamatie insgaliiks te promulgeeren te Klatten, werwaards hij dienzelfden agtermiddag tot dat eijnde vertrokken zijnde, op Vrijdag morgen den len van Lentemaand zulks heeft g'effec- tueert en daar na ook aldaar de Hollandse vlag teegens de Fransche Keijzeriijke direct is verwisselt geworden, met een salut van 15 schooten uit het grof geschut van het Fortres. Djocjocarta, den 2en van Lentemaand 1811 w. g. P. Engelhards. oor de curiositeit gereproduceerd te Djokjakarta, den 24en Maart 1892. J. A. Vink. Luit. Kolonel.

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 452