456 gefourageerd en dus ook het personeel en de dwangarbeiders 3/4 van 28 K .Gr. als achterbout ontvangen, wordt eene grove onbillijkheid begaan ten opzichte van het garnizoen. Bij de fourageering (spekdag) toch kan slechts zeer weinig achter bout voor het garnizoen worden beschikbaar gesteld. Er is te minder reden oin dit personeel en de dwangarbeiders te doen deelen in de beste stukken, omdat hunne rantsoenen dubbel zoo groot zijn, als die van den soldaat bij den troep, terwijl de dwangarbeiders recht hebben op hetzelfde rantsoen als een Eur. fuselier. Allen krijgen reeds meeris het dan billijk hen bovendien nog van het beste te geven. Neen, ieder die 't goed meent met onze flinke kerels, die dikwijls zware vermoeienissen doorstaan en die hun karig rantsoen vleesch best gebruiken kunnen, zal inzien, dat deze regeling onbillijk is. Wat billijk zou zijn is dit: Er worde afzonderlijk gefourageerd voor de zieken en hun geve men 2/s achterbout, desnoods, waar dit zonder nadeel voor het garnizoen kan, alles achterbout. Yoor het hospitaalpersoneel en de dwangarbeiders worde gefou rageerd evenals voor elk ander troependeel. Hierbij nog eene opmerking: het gaat ons niet aan. waarom dit personeel een rantsoen ontvangt dubbel zoo groot, als dat hunner kameraden van het garnizoen, daarvoor zullen wel goede redenen bestaan. Op grond daarvan hen niet te doen deelen in de beste stukken vleesch, die na het fourageeren voor de zieken overblijven, zou eveneens onbillijk zijn. Toch zou het kunnen gebeuren, dat zelfs bij deze regeling in enkele plaatsen het aantal zieken in wanverhouding zou staan tot het garnizoen; daar zou de plaatselijke commandant, naar billijkheid moeten beslissen, welk gedeelte van het vleesch, voor de zieken bestemd, achterbout behoort te zijn. Vleeschtoebereiding. Omtrent het bereiden van het vleesch eene korte opmerking. Het vleesch wordt in de soep gekookt en wel gedurende 46 uren. Wanneer men de handboeken opslaat, leest men, dat van het vleesch zeer weinig in de soep oplost. Niets kan tot grootere

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 461