43 behoeften en papier, benoodigd voor het hun op te dragen schriftelijk werk. In één woord meenen wij te mogen zeggen, dat zij, die weder naar hunne garnizoenen terugkeeren, en aldus niet de bij eene overplaatsing voorkomende misères ondervonden hebben, materiëel niet zullen zijn achteruit gegaan. II. Formatieverdeeling der werkzaamheden over liet bij de schietschool geplaatste officierspersoneel en de duur der oefeningen. In het Tijdschrift van 18S9 N°. 4 trekt de le luitenant Creutz Lechleitner in twijfel, of het kleine personeel, bestaande uit een majoor of kapitein als directeur en twee luitenants, wel in staat kan zijn om de werkzaamheden omschreven in bovengenoemde A. O. naar behooren uit te voeren. En terecht! Gaan wij daartoe in de eerste plaats eens na, hoe het met de verdeeliDg der werkzaamheden over dit personeel gesteld is. liet practisch onderwijs aan de gedetacheerde officieren werd door den directeur in persoon geleid, dat aan de onderofficieren door een der luitenants-instructeur, terwijl de andere de gedetacheerde korporaals voor zijne rekening nemen moest; het had plaats op het schietterrein te Rawa Bangké van 6| 7f uur ongeveer, behalve op dagen, dat er oefeningen in het vuren in gesloten en verspreide orde gehouden dan wel waarnemingen gedaan moesten worden, als wanneer ieder veel later huiswaarts keerde. Yoorts werd op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag van 10j- 1.1 uur door den directeur theoretisch onderwijs gegeven in de sub K. tot en met Q. hieronder te noemen onderwerpen en op de overige dagen door een der luitenants-instructeur voorgedragen over het sub A tot en met I. geannonceerde, terwijl de andere luitenant eiken dag en gedurende denzelfden tijd instructie gaf aan het gedetacheerde kader, en wel van 10|—11£ uur aan de sergeanten en van 11^—12 uur aan de korporaals. Yerder zien wij bij nadere beschouwing van de betrekkelijke A. O., dat behalve de hiervoren opgenoemde werkzaamheden nog andere aan het officierspersoneel opgedragen zijn, die uit den aard der zaak minder inspanning en toewijding eischen, doch niettemin tijdroovend

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 46