INGEZONDEN OFFICIERSBELANGEN. Geachte heer Redacteur Iu het Mili'air Weekblad van 10 Maart j 1. N°. 10, vonden wij ouder den titel van „Officiersbelangen" een ingezonden stuk van den volgenden inhoud: Door eenige officieren is de wensch uitgesproken: 1°. dat, bijaldien de geruchten eener a. s. uniformverandering waarheid behelzen, eene officiëele aanschrijving moge aankondigen vóór welken datum wij noemen bijv. 1 Januari '94 deze verandering geheel zal moeten zijn uitgevoerd 2°. om, ten opzichte der voorgeschreven velduitrusting der officieren deze aan het Rijk te doen leveren, na voorafgaande aanbesteding en keuring van 's Rijks wege, ten einde haar daarna aan de officieren te doen verstrekken: uniform, solide en goedkoop; 3°. dat de mogelijkheid worde overwogen om den officieren eenige tegemoetkoming of faciliteit in de kosten te verstrekken, hetzij door eenige gratificatie, hetzij door een renteloos voorschot binnen eenige jaren met zeer dragelijke maandelijksche inhouding terug te betalen. Yoor het doen bekend worden dezer billijke wenschen vragen wij een plaatsje in het Militair Weekblad. Wij willen hier slechts herinneren dat beide aanschaffingen voor officieren zonder fortuin, van wie velen met groote familie, een gewichtig financiëel bezwaar is, waarin zij gelet op hunne belangen, zooals steeds gedaan wordt wel zouden kunnen worden geholpen. X. Nu de geruchten omtrent de ons wachtende nieuwe uniform steeds stelliger worden en daarom als vrij zeker kan worden aangenomen, dat ook wij bijv. tegen 1 Januari 1894 voor de zeer aanzienlijke onkosten, aan zulk een verandering verbonden, zullen komen te staan, roepen wij uwe welwillendheid in, om door plaatsing van dit

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 471