471 Om ons bij de voornaamste te bepalen, zijn uit dit overzicht de twee volgende gevolgtrekkingen te maken 1°. De eenvormige opleiding in liet Duitsche leger is oorzaak, dat eene gere gelde opklimming der leeftijden in de verschillende rangen verkregen wordt. Waar deze bij ons bestaat nl., bij de Cavalerie en de Genie treft men hetzelfde aan. 2°. De verschillende rangen in het Duitsche leger worden alle door veel jongere krachten ingenomen dan bij het Nederlandsche leger, hetgeen de validiteit van het Duitsche leger natuurlijk ten goede komt. Zelfs staan in dat opzicht de Generale Staf en de Infanterie van het Indische leger achter bij die van het Duitsche leger. Te bejammeren is dit zeker, daar bij geen Europeeschen oorlog zooveel van het physiek vooral van de Staf- en Infanterieofficieren en voornamelijk van de Inf. hoofdofficieren gevorderd wordt, als bij onze expeditiën. B. Het rookeloos buskruit geneutraliseerd. De „Western Morning News" komt met het nieuws dat een zekere Paul Riehm volgens den naam ontegenzeggelijk een Duitscher eene uitvinding heeft gedaan, die ten doel heeft, om een der voordoelcn, aan het gebruik van rookloos buskruit verbonden, te neutraliseeren. Iiij wil namelijk den vijand in een dichten nevel hullen, die hem het richten en alle zekerheid om juist te treffen onmogelijk maakt. De bommen, die de uitvinder, daarvoor naar den vijand wil slingeren, zijn gevuld met ammoniak en eenige zuren. Allg. Mil. Zeit. 15 Februari 1892. Tentuitrustingen. Volgens de Allg. Mil. Zeitung van 7 Maart 1892 is op de begrooting van het Duitsche leger voor 1892/1893 een bedrag van 4.500000 M. uitgetrok ken voor gedeeltelijke aanschaffing van draagbare tentuitrustingen. Deze draagbare tenten (tente-abri) die bij de herfstmanoeuvres goed moeten hebben voldaan, bestaan uit 2 vierkante stukken bruin waterdicht linnen, voorzien van messingen knoopen. Deze twee stukken aan elkander geknoopt, gespannen op een stok en met 3 paaltjes aan den bodem bevestigd vormen een schuilplaats voor 2 man. Door 3, 4 of meerdere stukken aan elkander te haken kunnen grootere ruimten verkregen worden. Het linnen is ook als regenmantel te gebruiken. Het gewicht van een stuk linnen met stok en 3 paaltjes bedraagt 1,6 Kg.

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 476