472 r- Aanleiding tot de aanschaffing dezer tenten vindt het legerbestuur in de omstandigheid dat door het aangroeien der legermassa's in een toekomstigen oorlog niet meer gerekend kan worden op het behoorlijk onder dak brengen der troepen en dus het bivakkeeren nabij het slagveld voor de meeste troepen regel zal worden. CORRESPONDENTIE. Melis. Uw brief van 20 Maart en Uwe briefkaarten van 28 Maart en van den 2cn d. a. v. ontvangen. Tot dusverre is echter slechts één voor het I.M.T. bestemd stuk in mijn bezit gekomen. Barré's werk is in den jaargang 1891 herhaaldelijk besproken. Ie luit. adj. der Mariniers J. M. Ente van Gils. Uw brief van 20 Februari j.l. den 10en Maart d. a. v. beantwoord. Den heer J. A. Hooze. Uwe brochure „Overzicht der voornaamste kolenterreinen van den Ned. Ind. archipel" in dank ontvangen. Kapitein IV. M. II. Anten te Amersfoort. Uw brief van 2 Maart is eerst 27 April in mijn bezit gekomen. Aan Uw verzoek zal worden voldaan. Kapitein W. J. Giel. Zend het bedoelde stuk bij gelegenheid. In den loop van deze maand zijn de afdrukken van het artikel over „Bundelvuur" van den majoor II. H. Rink tegen den prijs van f 1 per exemplaar verzonden aan allen, die zich daarvoor bij de Redactie of de Uitgevers hebben aangemeld. Tevens zijn de Uitgevers van verschillende zijde aangezocht, om van bedoeld artikel een herdruk het licht te doen zien, dat in 't formaat van het „Voorschrift gevecht" gegoten, den eigenaar zou in staat stellen, om het gemakkeljjk naar het oefenings- of gevechtsterrein mede te nemen. Uit den aard der zaak kan echter de firma G. Kolff en C°. eerst eene beslissing in deze aangelegenheid nemen, wanneer het haar bekend is of de deelname van dien aard is, dat zij hare kosten kan dekken. Daarom worden alle officieren, geabonneerd of niet geabonneerd, die zulk een herdruk wenschen, uitgenoodigd, om daarvan vóór Ult° Juli aan de Uitgevers van dit Tijdschrift per briefkaart kennis te geven, zullende daarna in deze rubriek worden medegedeeld of de zaak al dan niet tot uitvoering kan komen en in 't bevestigende geval, tegen welken prijs het boekje zal worden beschikbaar gesteld. Red,

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 477