46 D. Inwendige ballistiek: 1. factoren, welke van invloed zijn op de aanvankelijke snelheid, in verband ook met de formule van van Dam van Isselt; 2. metaalbelasting, ladingsquotient, kruitbelasting 3. vergelijking van de grootte dezer factoren bij verschillende geweren en bepaling van de meest gewenschte waarde dezer grootheden; 4. eischen van het geweer (ballistische, technische en tactische); 5. veranderingen, die ons geweer zou moeten ondergaan, om zjjn ballistisch vermogen op te voeren; 6. de kaliberwet; 7. metaaldikte; 8. de voor- en nadeelen van de kleinste kalibers; 9. trekken, rotatie, spoed, vorming van trekken; 10. patroon: a. kogel, vetting, vorm van het projectiel; b. huls. E. Buskruit; veranderingen in den laatsten tijd. P. Richtmiddelen (in verschillende rijken). G-. Verschillende sluitingen en repeteermechanismen. H Eischen, waaraan een geweer moet voldoen volgens Hebler. I. Munitie aanvulling. K. Het aanhangsel van het schietvoorschrift met den aankleve van dien. L. Het herleiden van horizontale schijf beelden tot vertikale. M. Het plaatsen van schijven voor den kogelvanger. N. Theorie der aanslagen volgens Brogniart en Lamiraux. O. Behandeling van het Fransche schietvoorschrift met betrekking tot vuurleiding, gebruik der verschillende vuren, grenzen voor het gebruik van het individueel en gezamenlijk vuur, regeling van het vuur, invloed van den vorm van het terrein op de vuuruitwerking, betrekkelijke kwetsbaarheid der verschillende formatiën. P. Het Duitsche schietvoorschrift met betrekking tot vuuruitwer king, gebruik van vizier en mikpunt, vuurleiding, gedragsregels tegenover verschillende wapens, vuursoorten, keuze van het doel, commandeeren van het vuur, waarneming der vuuruitwerking, vuur- discipline.

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 49