523 1 November 1 Mei, onderwijs aan de H. K. 1 Mei 1 September, detacheering bij de cavalerie (veldartillerie). 1 September 1 October, verlof. 1 November1 Mei, onderwijs aan de H. K. 1 Mei 1 September, detacheering bij de veldartillerie (cavalerie). 1 September 1 October, verlof. 1 November 1 Mei, onderwijs aan de H. K. na 1 Mei, bijwonen van de oefeningen bij de korpsen Pontonniers, Torpedisten en Genietroepen, zoomede in de legerplaats bij Oldebroek, bezichtigen van ves tingwerken, artillerie- en zoo mogelijk ook maritieme inrichtingen en oorlogsschepen en eindelijk houden van practische oefeningen op het gebied van de tactiek en den stafdienst. Telkens binnen 14 dagen na afloop der detacheeringen, dienen de officieren daarvan een verslag in; tijdens de detacheeringen nemen zij eventueel deel aan de oefeningen op groote schaal van het wapen, waarbij zij gedetacheerd zijn. Het verlof in de maanden October van de beide eerste studiejaren, alsmede dat in het 3e studiejaar, na afloop der in dat jaar hierboven vermelde bezigheden, tot aan het vertrek naar Indië (waar de leerlingen 1 Januari d.a.v. moeten zijn teruggekeerd), dient tot het uitwerken van schriftelijken arbeid of van andere opdrachten. B. Intendancecursus. 1». Studiejaar. 1 September 1 Juli, onderwijs aan de IJ. K. 1 Juli 1 September, verlof. 2e. Studiejaar. 1 September 1 Februari, onderwijs aan de H. K. 1 Februari 1 Maart, verlof. 1 Maart 1 Juli, detacheering bij de Rijkslandbouw school te Wageningen. 1 Juli 1 September, verlof. 3e. Studiejaar. 1 September 1 November, detacheering bij de Rijks- landbouwschool te Wageningen. 1 November 1 Juli, onderwijs aan de H. K. 1 Juli16 Juli, bezoeken van eenige vestingwerken, le studiejaar. 2e studiejaar. 3° studiejaar.

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 534