528 d. na afloop van de detacheeringen hierboven genoemd, kunnen die offi cieren, op voorstel van den Chef van den Generalen Staf, nader worden gedetacheerd bij de Commandanten der Militaire Afdeelingen op Java en bij het Hoofdbureau van den Generalen Staf. 2°. de officieren van den intendancecursus voor 1 jaar bij eene Gewestelij ke-intendanee of bij de Hoofd-intendance. De officieren, die bij de Infanterie of Bergartillerie zijn gedetacheerd, wonen alle belangrijke oefeningen bij, welke respectievelijk door die wapens worden gehouden, waartoe zij zoo noodig tijdelijk bij een ander bataljon of bij eene andere batterij worden gedetacheerd. Ook dienen deze officieren alsmede zij, die bij eene opuemingsbrigade, bij den Commandant eener Militaire Afdeeling en bij de Gewestelijke intendance zijn gedetacheerd, telkens binnen 14 dagen na afloop hunner detacheering een verslag in, nopens hetgeen door hen in die deta cheering is verrichten hun daarbij opmerkingswaardig is voorgekomen. Wanneer wij de tegenwoordige regeling omtrent de detacheeringen der officieren van den krijgskundigen cursus vergelijken met de vroegere regeling, dan blijkt, dat de eerste voor de Nederlandsche officieren eene verbetering oplevert. Zij toch, werden vroeger slechts bij één wapen gedetacheerd en thans bij twee. Wel duurde de detacheering vroeger één jaar en nu slechts 6 maanden, maar daarbij hebben de gedetacheerde officieren weinig verloren, want alleen in de zomermaanden en de detacheering valt nu in de zomermaanden worden de oefeningen gehouden, waaruit de officieren het tactisch gebruik van het wapen kunnen leeren kennen en dat vooral is het doel der detacheering. De Indische officieren hebben gewonnen aan de detacheering bij de Cavalerie en Artillerie in Nederland, maar verloren aan die bij de Cavalerie en de Veldartillerie in Indië, terwijl de detaeheeringen bij de Infanterie en Bergartillerie slechts 3 maanden duren. Volgens onze bescheiden meening zijn de Indische officieren er daarmede niet op vooruitgegaan. De detacheeringen in Nederland bij de Cavalerie en Veldartillerie zijn, nu daarvoor tijd gevonden kan worden, zeer zeker nuttig, maar nog nuttiger zouden diezelfde detacheeringen in

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 539