530 voor de officieren der Cavalerie: 3 maanden bij de divisie Yeld- en Bergartillerie te Batavia en 3 maanden bij de Infanterie; voor de officieren der Artillerie: 6 maanden bij de Iufanterie; voor de officieren der Genie3 maanden bij de Infanterie en 3 maanden bij de divisie Yeld-en Bergartillerie te Batavia; onder bepaling, dat waar sprake is van eene detacheering van 3 maanden, deze steeds zal plaats hebben in het voor de oefeningen van het betrokken wapen meest gunstige jaargetijde, hetgeen ook zoo veel mogelijk wordt inachtgenomen bij de detacheeringen van 6 maanden. In het regenseizoen hebben bij voorkeur plaats de detacheeringen bij eene opnemingsbrigade, bij het hoofdbureau van den Generalen Stal en bij de Commandanten der Militaire Afdee- ÜDgen op Java. Wat een voordeel is van de tegenwoordige regeling omtrent de detacheeringen en dat ongetwijfeld bevorderlijk zal zijn aan den toeloop naar de H. K., is, dat alle officieren, die de studiën aan die school hebben voleindigd, voor eene detacheering in aanmerking komen en zulks niet afhankelijk gesteld wordt van het succes waarmede zij hunne studiën-hebben gemaakt. Het groote publiek blijft nu onkundig van dat succes, dat, waar het niet verkregen werd, volstrekt niet altijd aan eene mindere mate van kennis of gebrek aan ijveren toewijding behoefde te worden toegeschreven. Alvorens den financiëelen toestand van de officieren aan de H. K. te bespreken, willen wij volledigheidshalve hier nog vermelden, dat evenals vroeger het geval was, ook bij de tegenwoordige regeling Indische officieren, die tijdelijk in Nederland vertoeven, aan het examen voor de H. K. kunnen deelnemen. Dit examen, dat in de maand April in Nederland wordt afgenomen volgens dezelfde regelen als in Indië, beslist nog niet omtrent de toelating der candidaten; dit heeft eerst plaats na het bekend worden van den uitslag van de in Indië gehouden examens, wanneer aldaar één of meer der voor dit leger opengestelde plaatsen, respectievelijk voer toelating tot den knjgs-

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 541