531 kundigen cursus of den intendancecursus, onvervuld is gebleven Het verzoek door de bovenbedoelde officieren aan den Minister van Koloniën te doen, om aan het examen voor de H. K. te mogen deelnemen, moet vergezeld gaan van een bewijs, afgegeven door den Comman dant van het Leger, waarbij hun de vergunning daartoe wordt verleend. Door den Minister van Oorlog in overleg met diens ambtgenoot van Koloniën en na verkregen toestemming van den Commandant van het Leger, kan ook aan tijdelijk in Nederland vertoevende Indische officieren worden vergund, in ten hoogste vier vakken de lessen aan de H. K. bij te wonen. Omtrent deze officieren, die ook den rang van kapitein kunnen hebben mits zij dezen rang niet langer dan 4 jaren bekleeden en jonger in anciënniteit zijn dan de leeraren wier lessen zij wenschen te volgen wordt geen verslag uitgebracht. Tractementen, gratificatiën, toelagen enz. De officieren-leerlingen, die in Indië het examen voor de H. K. hebben afgelegd, genieten tot en met den dag hunner aankomst in Nederland het Indisch activiteitstractement aan hun rang verbonden; na hun aankomst ontvangen zij eeue gratificatie van f 600 voor uit rusting en voorts van en met den dag na dien hunner aankomst in Nederland tot en met dien vóór hunnen terugkeer naar Nederlandsch- Indië een tractement van f 3000 's jaars voor een kapitein en f 2300 'sjaars voor een luitenant. Van en met den dag van hun debarkement naar Indië genieten zij wederom het Indisch activiteitstractement aan hun rang en wapen verbonden. De officieren-leerlingendie in Nederland tijdelijk vertoevende, aldaar het examen aflegden, ontvangen eeue gratificatie van f 100 en genieten het bovengenoemde tractement van en met den dag, waarop hunne detacheering aan de H. K. ingaat. Bovendien ontvangen zij, voor zooveel zij buiten s'Gfravenhage gevestigd zijn, vergoeding wegens verhuisonkosten. Tijdens de detacheeringen buiten 's Gravenhage wordt een bijslag op het tractement genoten van f 2,00 per dag voor de eerste veertien dagen en van 1,50 per dag, voor de volgende dagen dier detacheering; hebben de detacheeringen bij een bereden wapen plaats, dan wordt aan elk officier een rijkspaard zoomede een officiersharnachement ten gebruike verstrekt en wordt eene toelage ontvangen, welke voor Dl. I, 1892. 35

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 542