538 4e. Is het vleesch der 4e afd. uitgekookt, want het diende ter berei ding der soephet voorbeeld spreekt daarentegen van gekookt vleesch. 5e. 0,250 K G. vleesch van de 2e afd. moet zijn gebraden, hiervoor wordt ook boter te goed gedaan; het is dus onbillijk dit vleesch eerst uit te koken. Yoor zooverre ik heb kunnen nagaan, geschiedt dit ook niet, maar wordt een deel van het vleesch, niet gebruikt voor soep, maar direct gebraden. Eindconclusie. Onder de nu loopende contracten is er dus reeds veel te verbeteren; zoowel in de wijze van fourageeren voor het hospitaalals in de toebereiding van het vleesch in de menages der troepen en der zieken- inrichtingen. Ook voor de toebereiding van Australisch vleesch zijn algemeene voorschriften te geven. Goed zouden o.a. werken de volgende bepalingen: a. Yoor de zieken wordt het eerst gefourageerd. Zij ontvangen een bepaald gedeelte als achterbout. De plaatselijke (militaire) commandant bepaalt naar billijkheid en met inachtneming van de sterkte van garnizoen en zieken, hoe groot dit gedeelte is. b. Voor het hospitaalpersoneel enz. wordt gefourageerd evenals voor ieder ander troepeudeel. c. Voor militairen buiten de menage worden vleesch en beenderen gefourageerd. Reclames hieromtrent worden alleen aangenomen tijdens de fourageering. d. De vreemde bepaling in het reglement op den Inw. dienst en de politie bij de ziekeninrichtingen voor het toebereiden van vleesch worde ingetrokken of in overeenstemming gebracht met de A. O. 1891 N°. 18 bijlage Lt. A. Maar er is meer te verbeteren! Wij zulleu er wel nooit toe komen om het geheele rantsoen ais vleesch te ontvangen. Ook is daar iets tegen te zeggen; uit vleesch bereidt men geen

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 549