551 11. C. Vermeer en J. D. ten Bosch uitgenoodigd de over het jaar 1891 gevoerde administratie te willen verifieeren. Bedoelde commissie stelt in haar rapport van den 12en April 1892 voor, het verslag goed te keuren en het bestuur der vereeuiging van de verantwoordelijkheid over het gevoerde beheer te ontslaan. In de op den 28cn April 1892 gehouden jaarlijksche algemeene verga dering werd overeenkomstig het voorstel van de commissie van verificatie het verslag over het jaar 1891 goedgekeurd en het bestuur ontheven van alle verantwoordelijkheid over het gevoerde beheer. Namens het Bestuur: De President L. SwART. De Secretaris-Penningmeester Batavia, den 29cn April 1892. J. Sneep. Snelvarend geschut van groot kaliber. Ofschoon ieder der fabrikanten van bovengenoemd geschut er een eigen systeem voor op na houdt, zoo zijn toch gemeenschappelijke grondge dachten, in de wijze van samenstelling, niet moeilijk te vinden en laat zich eene algemeene karakteristiek van het snelvuurgeschut van groot kaliber, in het volgende samenvatten: Meestal heeft het snelvuurgeschut eene lengte van 4045 kalibers. De munitie bestaat öf uit een metalen patroonhuls waarin het projectiel is bevestigd zooals bij de patronen van de kleine kalibers van het snelvuurgeschut öf uit een patroonhuls die slechts de kruitlading bevat, bij wijze van kardoes. Daar de patroonhuls de gasdichte afsluiting bewerkt, zoo vervallen do bij het niet-snelvuurgeschut noodzakelijke afsluitingsmiddelen. De door het snelvuurgeschut verschoten projectielen zijn: ijzeren en stalen granaten, granaatkartetsen en kartetsen. Deze vier munitiesoorten hebben hetzelfde gewicht, doch bestaan er bij enkele geschutsystemen met betrekking tot het gewicht, tweeërlei projec tielen, nl. zware en lichte. De aanvangssnelheid door rookzwak kruit aan de projectielen gegeven

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 562