552 ligt bij de zware tusschen 600 en 650 M., bij de lichte zijn deze grenzen 100 M. hooger. De sluiting der snelvuurkanonnen, onverschillig of het een schroef- of wigsluiting is, (hetzij met verticale, hetzij met horizontale beweging), is altijd zoodanig ingericht dat de manipulatie van openen en sluiten zoo snel mogelijk kan geschieden. Bij sommige geschutsoorten geschiedt het openen van het sluitstuk automatisch, wanneer, na het recul, het geschut weder in stelling ge bracht wordt. De ontsteking der lading heeft langs mechanischen of electrischen weg plaats, in het eerste geval dikwijls ook automatisch. In het algemeen wordt het groot kaliber snelvuurgeschut op middel- pivotaftuiten opgesteld en na het recul automatisch weder in stelling gebracht; dikwijls neemt het bovendeel der affuit aan deze beweging deel, dikwijls slechts het kanon alleen. Het geven van elevatie en het baksen kan bij alle systemen uiterst vlug geschieden. De vuursnelheid is gemiddeld vijfmaal grooter dan bij niet-snelvuur geschutzij bedraagt bij de 10 cM. kanons 12 schoten per minuut, I! 12 10 15 v 6 8 n n it Algemeen wordt het snelvuurgeschut van groot kaliber, evenals de kleine kalibers, voorzien van stalen beschermplaten als dekking der be dieningsmanschappen. De voordeelen van het snelvuurgeschut boven dat van gewone con structie zijn: 1°. kleiner gewicht van kanon en affuit, 2°. grootere ballistische uitwerking, 3°. vermindering van het recul en het automatisch terugbrengen in vuurstelling van het stuk, 4°. de toepassing van rookzwak kruit, 5°. het vermijden der moeilijkheden die het gevolg zijn der gasafslui- tingsmiddelen bij geschut van gewone constructie, 6°. de mogelijkheid om gemakkelijk snel bewegende doelen, als b.v- schepen met een 20 mijls vaart, met het geschut te volgen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 563