557 rest van mijne vier bataillons 246 hoofden sterk; het overige bevroren en door hongersnood en het vuur van den vijand om gekomen. Mijn regiment bestond uit vier bataillons en eene kom- pagnie artillerie, te zamen 2600 man; daarvan zijn er over de 1200 in 't vuur gesneuveld, de rest krijgsgevangen en door hon gersnood en koude omgekomen Als krijgsgevangen bleef ik te Borisow, tot den December. 3 Wederom op Czereïa, 5 Senno. 9 Witepsk, aldaar als krijgsgevan gen geweest, en op het uiterste gelegen aan de aldaar heerschen- de pestziekte, waaraan de meeste op dien tijd daar zijnde krijgs gevangenen zijn overleden; ver volgens werd ik met een dertigtal officieren getransporteerd. 1813. Junij. 22 Vertrokken en den 24 gearriveerd te Welisch. Julij. 1 Toropetz. 10 Ostaschkoff. 16 Wichny-Wolotschok. 22 Bjeschesk. 28 Wesjegousk. Augustus. 2 Tscherepowetz. 6 Wologda. 25 Kostroma. September. 5 Voor Königsmark, te Juriewetz en Powolschskoi, zijnde onze des- tinatie, alwaar ik differente ach tenswaardige inwoners heb lee- ren kennen, die mij veel be leefdheden aandeden, o. a. de voornaamste de plaatskomman- dant Karpovitch, de president van de distriktsregering Golem- boskide gewezen majoor der ar tillerie de Selivanoff, de gewezen kapitein der kozakken Groes- sinsholï etc. etc. etc. Aldaar ben ik gebleven tot het oogenblik dat alle krijgsgevangenen be gonnen naar het Vaderland te rug te keeren, en ben met de daar zijnde krijgsgevangen offi cieren en soldaten getranspor teerd den 1814. Junij 16 in twee dagen naar 18 Königsmark. 19 Rustdag. 20 Op marsch drie dagen tot 22 Kostroma; aldaar eene maand gebleven, doordien alle krijgsge vangenen van dat gouvernement zich op die hoofdplaats moesten verzamelen, en met detachemen ten van tijd tot tijd vertrokken; ik moest aldaar blijven tot dat het laatste detachement vertrok, en toen bekwam ik met veel moeite de permissie met de post te re tourneren, zijnde door de goed heid van den heer Oudschakoif, aldaar aanwezig, eenig geld ge komen dat ZEd. de goedheid had mij te leenen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 568