558 1814 Julij. 21 's namiddags ben ik met den kapitein-adjudant majoor Tier- lam en twee muzikanten van mijn regiment, van Groningen en Barends, vertrokken per post. 22 passeerden wij Jaroslaw en Ro- mana. 23 Rybinsk, Myszki, Uglitsch in laatstgemelde plaats bleven wij dien nacht. 24 Kaljasin. 25 Koetschewa 26 Twer. 27 Staritza. 28 Zubcow en Rsehwa. 31 Toropetz. Augustus. 1 Welikye luki. 2 Newel. 3 Polozk. 4 Drissa en Druya. 5 Kraslawka en Dunaborg. 8 Riga, aldaar gebleven tot wij eene gelegenheid vonden om ter zee onze reis te vervolgen, en troffen accoord met den kapitein Koop, op de brik Karei August van Lubeck, hetwelk rogge had geladen voor Amsterdam. 15 Gingen wij aan boord 1* uur buiten Riga. 18 Uitgezeild, 's morgens om 7 uur wind Z. W., 's namiddags ten 5£ uur het eiland Runa voorbij gezeild. 19 W. Z. W. Koerland in het gezicht 1) Grootvader van de thans in het I naam. links; 's middags uit de Rigasche meerboezem in de Oostzee. 20 Het Zweedsche eiland Gotland links voorbijgezeild. 21 Dezelfde Z.W. wind; tegen den a\ond het Deensche eiland en vesting Christiaansehe voorbijge zeild, als ook het eiland Bornholm en 's avonds 8 uur het Zweedsche vaste land in 't gezicht. 22 Het eiland Zeeland in 't gezicht, Koppenhagen voorbijgezeild's middags om 12 uur op de Zweed sche kust Lanskrona en op de Deensche kust het fort Kronen 24 Voorbij het Zweedsche kasteel "VVaardenburg. 25 In het Schagenrak. 26 In de Noordzee. 27 De Doggersbank gepasseerd. 29 Texel in het gezicht. 30 Den Helder. 31 Alkmaar. September. 1 's Gravenhage, aldaar kennisge geven van mijn aankomst met verzoek te mogen gecontinuëerd worden. 6 Utrecht. 7 Te Kuilenburg, alwaar ik mijne dierbare echtgenoote en mijne vijf kinderen in gezondheid aan trof, hebbende hen sedert ruim drie jaren gezien en in geen twee jaren tijding van eikanderen gehad. (w.g.) Demoulin Kolonel. lisohe leger dienende officieren van dien Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 569