BOEKAANKONDIGING. Velen zeker hebben met ingenomenheid kennis genomen van het eenigen tijd geleden kenbaar gemaakte voornemen van onzen kame raad, den len luit. adj. der infanterie B. T. C. P. Schmidt, tot samenstelling van een zakboekje voor den Eederl. Ind. officier te velde; immers het bezit van zoodanig boekje ontheft den eigenaar van het medevoeren van een vrij groot aantal boekwerken, vele misschien slechts ter wille van enkele bladzijden, of wel het ontheft hem van de moeite om uit de massa, lang niet altijd gemakkelijk verkrijgbare materialen, datgene uit te zoeken en te verzamelen waarvan de kennis te velde noodzakelijk is, indien men ten minste zich omtrent die keunis al eene duidelijke voorstelling heeft kunnen maken. In Europa bestaan werken van soortgelijken aard als het hier bedoelde, reeds in menigte en sedert geruimen tijdenkele houden rekening met de behoeften van den officier in het algemeen, andere met die van den Generalen staf of van een technisch wapen in het bijzonder. Dat in Indië een dusdanig boek eerst thans verschijnt ligt zeker niet aan de omstandigheid dat de behoefte er van niet werd gevoeld, maar veeleer aan het gebrek aan de noodige gegevens of aan de moeite om ze te verkrijgen. De tactische en technische voorschriften toch voor den dienst te velde en wat daarmede verband houdt, welke uit den aard der zaak den hoofdinhoud van een zak boekje voor den officier te velde vormen, dagteekenen eerst van de laatste jaren, en nog is lang niet alles naar eisch geregeld. Zoo Zakboekje voor den Nedcrl. Ind. officier te velde, samengesteld door B. T. C. F. Schmidt, le luit. adj. der infanterie. Batavia Gr. Kolff en Co., 1892. Prijs 3.

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 85