89 Onder het hoofd optische telegraphie vindt men vermeldde zicht baarheid bij dag en nacht van de verschillende seinmiddelen (met het ongewapend oog en bij helder weer), vervolgens de seinmiddelen zelve alsmede hun gebruik en ten slotte de regels voor het seinen. Onder het hoofd electrische telegraphie treft men alleen eenige op gaven aan van het personeel benoodigd voor transport en bediening van de stations en voor het slaan van lijnen, van het personeel en materieel benoodigd voor één station, van het personeel benoodigd voor het transport van 1 KM. hangende en 3 KM. liggende lijn, en van het aantal Berthon booten, dat aan elke telegraafafdeeling kan worden medegegeven voor het passeeren van wateren bij het slaan van lijnen, en ten slotte eene beschrijving van den gebruike- lijken draad voor hangende en van den gewonen kabel voor liggende lijnen, alsmede van den rivierkabel. Hoofdstuk XIX behandelt in 23 bladzijden de vei pleging, uitrus ting en transportmiddelen. Het gedeelte dat over verpleging loopt bestaat uit de tarieven en schaftorden voor verpleging op marsch en te velde en geeft voorts aan hoe en met welke middelen men te velde brood kan bakken. Het gedeelte handelende over uitrusting bevat de uitrusting der officieren te velde, de kleeding en uitrusting van den infanterist te velde met opgave van het gewicht der verschillende stukken, de belasting van den infanterist te velde, gespecificeerd in onderdeelen en voor de verschillende graden en functiën voor Europeanen en Inlanders afzonderlijk, de kleeding en uitrusting van den cavalerist te velde met opgave van gewicht, de belasting van het cavaleriepaard te velde (zonder den ruiter) gespecificeerd als bij den infanterist, de gereedschapsuitrusting der genietroepen zoowel de uitrus'ing per man als de reserve-uitrusting per compagnie. Voorts wordt opgegeven de uitrusting aan kookgereedschappen voor een compagnie, eskadron of detachement, het gewicht van elk voorwerp, het gebruik daarvan en voor hoeveel in de verschillende ketels kan worden gekookt aan soep, rijst en thee. Ten slotte volgt eene opgave van de uitrusting der compagnieën infanterie, eskadrons en batterijeu aan pioniergereedschap, van de uitrusting van een veldambulance, van een veldziekenzaal en van dwangarbeiders en koelies.

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 92